Jesteś tutaj: HomeKruszwicaNa Kujawach kwestowali na rzecz ekshumacji Żołnierzy Wyklętych

Na Kujawach kwestowali na rzecz ekshumacji Żołnierzy Wyklętych

Napisane przez  Przemysław Bohonos Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 02 listopad 2015 10:32

Narodowy Inowrocław, Patriotyczna Kruszwica oraz Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne wzięły udział w akcji Fundacji Niezłomni. Działacze trzech organizacji kwestowali na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych.

Kwesta na kruszwickim cmentarzu była jedną z wielu akcji przeprowadzonych w ramach ogólnopolskiej zbiórki środków finansowych organizowanej przez Fundację Niezłomni.

 

W regionie zbiórką koordynował Narodowy Inowrocław, którego działacze zbierali środki również na terenie nadgoplańskiej gminy. W akcję zaangażowały się lokalna Patriotyczna Kruszwica oraz Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne. Środki były zbierane 31 października oraz 1 listopada.

 

Fundacja Niezłomni ma na swoim koncie szereg sukcesów. Do najważniejszych zalicza się działalność w akcji "Niezłomny jest w Tobie" której głównym celem jest zbieranie informacji o nieznanych miejscach pochowków Żołnierzy Wyklętych, zebranie ponad 100 wskazań prawdopodobnych miejsc pochówków żołnierzy oraz przekazanie Polskiej Bazie Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów sprzętu laboratoryjnego o wartości 125 tysięcy złotych.

 

Komentarze

  • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

    W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

    Etykiety: autyzm
  • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

    Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas