Jesteś tutaj: HomeKruszwicaNa Kujawach kwestowali na rzecz ekshumacji Żołnierzy Wyklętych

Na Kujawach kwestowali na rzecz ekshumacji Żołnierzy Wyklętych

Napisane przez  Przemysław Bohonos Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 02 listopad 2015 10:32

Narodowy Inowrocław, Patriotyczna Kruszwica oraz Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne wzięły udział w akcji Fundacji Niezłomni. Działacze trzech organizacji kwestowali na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych.

Kwesta na kruszwickim cmentarzu była jedną z wielu akcji przeprowadzonych w ramach ogólnopolskiej zbiórki środków finansowych organizowanej przez Fundację Niezłomni.

 

W regionie zbiórką koordynował Narodowy Inowrocław, którego działacze zbierali środki również na terenie nadgoplańskiej gminy. W akcję zaangażowały się lokalna Patriotyczna Kruszwica oraz Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne. Środki były zbierane 31 października oraz 1 listopada.

 

Fundacja Niezłomni ma na swoim koncie szereg sukcesów. Do najważniejszych zalicza się działalność w akcji "Niezłomny jest w Tobie" której głównym celem jest zbieranie informacji o nieznanych miejscach pochowków Żołnierzy Wyklętych, zebranie ponad 100 wskazań prawdopodobnych miejsc pochówków żołnierzy oraz przekazanie Polskiej Bazie Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów sprzętu laboratoryjnego o wartości 125 tysięcy złotych.

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Województwo wspomoże finansowo imprezy w gminach o najwyższej frekwencji

    Marszałek województwa Piotr Całbecki i przewodnicząca Sejmiku Województwa Elżbieta Piniewska zapowiadają przekazanie po 20 tys. zł na wsparcie organizacji wydarzenia kulturalnego lub rozrywkowego, dla gmin w których w najbliższą niedzielę frekwencja wyborcza będzie największa. To kolejne działania mające na celu promowanie frekwencji.

  • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

Wiadomości z regionu