Jesteś tutaj: HomeKruszwicaCentrum Kultury i Sportu wraca do tradycji

Centrum Kultury i Sportu wraca do tradycji

Napisane przez  Przemysław Bohonos Opublikowano w Kruszwica czwartek, 05 listopad 2015 11:13

Od ponad pół roku kruszwicką kulturą zarządza Barbara Biczkowska. Przez ten czas zarządzany przez nią "Ziemowit" aktywnie organizuje życie mieszkańcom miasta. Jednym z pomysłów na rozkwit kultury jest powrót do tradycyjnych koncertów, którym dopisuje spora frekwencja.

Z okazji Uroczystości Święta Zmarłych na deskach "Ziemowita" mieszkańcy mogli usłyszeć znanych, zmarłych artystów i ich przeboje. Wśród zaduszkowej scenografii koncert dali pracownicy instytucji.

 

- Centrum Kultury wraca do tradycji upamiętniania i oddawania hołdu zmarłym artystom i twórcom. Spore zainteresowanie Muzycznymi Zaduszkami pokazało, że jest to jeden z dobrych kierunków w którym instytucja powinna iść - informuje dyrektor CKiS Barbara Biczkowska.

 

Przeboje nieżyjących muzyków zaprezentowali Iwona Jasińska oraz Ireneusz Kołodziej. Sylwetki wielkich artystów przybliżył kruszwicki reżyser Paweł Lewartowski. Wszystko wskazuje, że tego typu imprezy w nadgoplańskim grodzie zagoszczą na stałe.

 

- Mamy zamiar kontynuować tego typu projekty, w celu uatrakcyjnienia życia kulturalnego mieszkańców Kruszwicy. Warto postawić na lokalnych wykonawców. Tak jak chociaż w tym przedsięwzięciu - dodaje dyrektor "Ziemowita".

 

Kolejna ważna uroczystość jaką w najbliższym czasie organizuje Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" odbędzie się 11 listopada. W Święto Niepodległości wystąpi m.in. inowrocławskie Towarzystwo Śpiewu "Halka".

 

Komentarze

  • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

    W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

    Etykiety: kolej
  • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas