Jesteś tutaj: HomeKruszwicaPolicja nie jest wstanie znaleźć sprawców zdewastowania cmentarza w Rusinowie

Policja nie jest wstanie znaleźć sprawców zdewastowania cmentarza w Rusinowie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica niedziela, 15 listopad 2015 17:21

Na przełomie sierpnia i września opisywaliśmy cmentarz ewangelicki z podkruszwickim Rusinowie. Posprzątany społecznie przez Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne cmentarz stał się ofiarą wandali.

Wchodzących na cmentarz witała ułożona z kamieni swastyka. Na terenie cmentarza porozrzucano worki ze śmieciami, które były poprzecinane, przez co odpady wysypały się na zewnątrz. Dla większego spustoszenia o krzyż potłuczono także butelki. Dalsze oględziny wykazały ślady butów na grobach.

 

O sprawie Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne poinformowało Policję. Na chwilę obecną śledztwo zostało jednak wstrzymane z powodu niewykrycia sprawców. Może ono zostać wznowione, jeżeli w tej sprawie pojawią się nowe materiały dowodowe.

 

Komentarze

  • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

    W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

    Etykiety: autyzm
  • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

    Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas