Jesteś tutaj: HomeKruszwicaPolicja nie jest wstanie znaleźć sprawców zdewastowania cmentarza w Rusinowie

Policja nie jest wstanie znaleźć sprawców zdewastowania cmentarza w Rusinowie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica niedziela, 15 listopad 2015 17:21

Na przełomie sierpnia i września opisywaliśmy cmentarz ewangelicki z podkruszwickim Rusinowie. Posprzątany społecznie przez Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne cmentarz stał się ofiarą wandali.

Wchodzących na cmentarz witała ułożona z kamieni swastyka. Na terenie cmentarza porozrzucano worki ze śmieciami, które były poprzecinane, przez co odpady wysypały się na zewnątrz. Dla większego spustoszenia o krzyż potłuczono także butelki. Dalsze oględziny wykazały ślady butów na grobach.

 

O sprawie Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne poinformowało Policję. Na chwilę obecną śledztwo zostało jednak wstrzymane z powodu niewykrycia sprawców. Może ono zostać wznowione, jeżeli w tej sprawie pojawią się nowe materiały dowodowe.

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu