Jesteś tutaj: HomeKruszwicaCzy oswoją Polaków z przyjazdem imigrantów?

Czy oswoją Polaków z przyjazdem imigrantów?

Napisane przez  Przemysław Bohonos Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 16 listopad 2015 21:04

Przebywająca od ponad 20 lat w Polsce Rosjanka Marina Hulia aktywnie działa na rzecz wspólnot kulturowych. Prowadzone w Kruszwicy spotkania mają na celu oswoić Polaków przed napływającymi imigrantami oraz przekazać wiedzę na ich temat.

Tym razem aktywistka jako konsultantka Ministerstwa Edukacji Narodowej spotyka się ze środowiskami nauczycielskimi. Prezentuje wówczas kulturę innych ludów zwłaszcza muzułmańskich Czeczenów, którymi od trzynastu lat się zajmuje.

 

Osobne spotkania zostały zorganizowane również dla dzieci. Podczas nich laureatka nagrody im. Ireny Sendlerowej opowiadała o kulturze i wierze islamskich imigrantów. Pieczę organizacyjną nad spotkaniami w Kruszwicy sprawuje Jacek Kowalski

 

Jak wynika z przedstawionych podczas spotkania informacji, pierwsze imigranckie dzieci pojawić się mogą już w lutym przyszłego roku. Trudno powiedzieć czy takowe znajdą się również w kruszwickich placówkach i czy został przygotowany program mający wcielić tego typu procedury w życie. Osobną sprawą jest to czy rządzące od kilku dni Prawo i Sprawiedliwość zamierza kontynuować politykę swoich poprzedników.

 

 

Podczas spotkania minutą ciszy upamiętniono ofiary zamachu terrorystycznego. Zdaniem prowadzącej nie można utożsamiać Islamu z terrorystami. W wyniku sobotniej eksterminacji przeprowadzonej przez wyznawców Islamu zginęło 129 osób, a 350 zostało rannych. Część z zamachowców dotarła do Francji jako „uchodźcy” z ogarniętej wojną domową Syrii.

 

Komentarze

Wiadomości z regionu

Śledź nas