Jesteś tutaj: HomeKruszwicaCzy oswoją Polaków z przyjazdem imigrantów?

Czy oswoją Polaków z przyjazdem imigrantów?

Napisane przez  Przemysław Bohonos Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 16 listopad 2015 21:04

Przebywająca od ponad 20 lat w Polsce Rosjanka Marina Hulia aktywnie działa na rzecz wspólnot kulturowych. Prowadzone w Kruszwicy spotkania mają na celu oswoić Polaków przed napływającymi imigrantami oraz przekazać wiedzę na ich temat.

Tym razem aktywistka jako konsultantka Ministerstwa Edukacji Narodowej spotyka się ze środowiskami nauczycielskimi. Prezentuje wówczas kulturę innych ludów zwłaszcza muzułmańskich Czeczenów, którymi od trzynastu lat się zajmuje.

 

Osobne spotkania zostały zorganizowane również dla dzieci. Podczas nich laureatka nagrody im. Ireny Sendlerowej opowiadała o kulturze i wierze islamskich imigrantów. Pieczę organizacyjną nad spotkaniami w Kruszwicy sprawuje Jacek Kowalski

 

Jak wynika z przedstawionych podczas spotkania informacji, pierwsze imigranckie dzieci pojawić się mogą już w lutym przyszłego roku. Trudno powiedzieć czy takowe znajdą się również w kruszwickich placówkach i czy został przygotowany program mający wcielić tego typu procedury w życie. Osobną sprawą jest to czy rządzące od kilku dni Prawo i Sprawiedliwość zamierza kontynuować politykę swoich poprzedników.

 

 

Podczas spotkania minutą ciszy upamiętniono ofiary zamachu terrorystycznego. Zdaniem prowadzącej nie można utożsamiać Islamu z terrorystami. W wyniku sobotniej eksterminacji przeprowadzonej przez wyznawców Islamu zginęło 129 osób, a 350 zostało rannych. Część z zamachowców dotarła do Francji jako „uchodźcy” z ogarniętej wojną domową Syrii.

 

Komentarze

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

    Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

    Etykiety: covid19 koronawirus
  • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

    Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu