Jesteś tutaj: HomeKruszwicaPaweł Olszewski pyta o inwestycje, które przed wyborami obiecał w Kruszwicy i Kobylnikach

Paweł Olszewski pyta o inwestycje, które przed wyborami obiecał w Kruszwicy i Kobylnikach

Napisane przez  Przemysław Bohonos Opublikowano w Kruszwica środa, 06 styczeń 2016 21:01

Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski jeszcze jako wiceminister infrastruktury i rozwoju obiecał szereg inwestycji w regionie m.in. w Kobylnikach, a także Kruszwicy. Dzisiaj już jako opozycja pyta o los tych inwestycji.

Przypomnijmy, że obietnice te zostały przedstawione w połowie września w gabinecie Burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka. Posłowi towarzyszył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz działacz Platformy Obywatelskiej Artur Grobelski. Podczas spotkania Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak przypomniał, że newralgicznym miejscem jest odcinek między Kruszwicą a Kobylnikami.

 

-Pozwolę sobie przypomnieć, że wydarzyło się tam wiele nieszczęśliwych zdarzeń- mówił w połowie września włodarz.

 

Zgodnie z deklaracjami trasa między Kruszwicą, a Kobylnikami została włączona do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Przebudowa drogi miała wynieść 17 mln złotych. Padła również obietnica dotycząca modernizacji niebezpiecznego skrzyżowania na Osiedlu Zagople przy trasie nr 412. Na ten cel miało zostać przeznaczone 5 milionów złotych.

 

Tymczasem po przegranej swojego ugrupowania Paweł Olszewski jako poseł opozycyjnej Platformy Obywatelski kieruje za pośrednictwem Marszałka Sejmu pytania w sprawie m.in.kruszwickich inwestycji. Poseł chce wiedzieć, jak wygląda ich realizacja oraz na jakim są one etapie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

    Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

  • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

    Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu