Jesteś tutaj: HomeKruszwicaWezwała służby do zmyślonego wypadku. Za idiotyczny żart grozi poważna kara

Wezwała służby do zmyślonego wypadku. Za idiotyczny żart grozi poważna kara

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica sobota, 16 styczeń 2016 16:54

We wsi Karczyn w gminie Kruszwica przed kilkoma dniami miało dość do poważnego wypadku z udziałem ciężarówki. Poszkodowanych miało zostać pięć osób. Takiego wezwania nie mogła zignorować Straż Pożarna i służby medyczne. Po przybyciu na miejsce okazało się jednak, że wszystko zostało zmyślone.

Służby wezwano za pomocą numeru alarmowego 112, z wykorzystaniem telefonu komórkowego, który został następnie wyłączony. Żart był tym głupszy, iż służby podjęły interwencję w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, tracąc tak naprawdę czas, w którym mogły być potrzebne by ratować życie faktycznie potrzebującym pomocy.

 

Autorkę żartu udało się namierzyć policjantom. Obecnie Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu prowadzi wobec tej osoby czynności. W przypadku zakwalifikowania tego występ jako przestępstwa, grozi jej kara od 6 miesięcy pozbawienia wolności do 8 lat.

 

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Niedzielski: w I kwartale możemy zaszczepić maksymalnie 2,5 czy 2,7 mln Polaków

    W pierwszym kwartale 2021 r. możemy zaszczepić maksymalnie 2,5 czy 2,7 mln ludzi, o ile nie pojawią się nowe dostawy szczepionek - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał jednocześnie, że jest perspektywa dostawy do Polski 16 mln dawek szczepionek firmy AstraZeneca.

     

Wiadomości z regionu