Jesteś tutaj: HomeKruszwicaWezwała służby do zmyślonego wypadku. Za idiotyczny żart grozi poważna kara

Wezwała służby do zmyślonego wypadku. Za idiotyczny żart grozi poważna kara

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica sobota, 16 styczeń 2016 16:54

We wsi Karczyn w gminie Kruszwica przed kilkoma dniami miało dość do poważnego wypadku z udziałem ciężarówki. Poszkodowanych miało zostać pięć osób. Takiego wezwania nie mogła zignorować Straż Pożarna i służby medyczne. Po przybyciu na miejsce okazało się jednak, że wszystko zostało zmyślone.

Służby wezwano za pomocą numeru alarmowego 112, z wykorzystaniem telefonu komórkowego, który został następnie wyłączony. Żart był tym głupszy, iż służby podjęły interwencję w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, tracąc tak naprawdę czas, w którym mogły być potrzebne by ratować życie faktycznie potrzebującym pomocy.

 

Autorkę żartu udało się namierzyć policjantom. Obecnie Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu prowadzi wobec tej osoby czynności. W przypadku zakwalifikowania tego występ jako przestępstwa, grozi jej kara od 6 miesięcy pozbawienia wolności do 8 lat.

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu