Jesteś tutaj: HomeKruszwicaWalentynki z HIP-HOP-em

Walentynki z HIP-HOP-em

Napisane przez  Przemysław Bohonos Opublikowano w Kruszwica czwartek, 04 luty 2016 21:19

Centrum Kultury i Sportu ,,Ziemowit” w Kruszwicy serdecznie zaprasza na koncert ,,Walentynki z Hip-Hopem”. 13 lutego br. w sali przy ul. Niepodległości 43 wystąpi zespół Rasmentalism.

Rasmentalism to klasyczny duet MC (Ras) i producent (Ment XXL). Współpracują od 2006 roku. Przez 6 lat działalności na scenie niezależnej nagrali trzy doskonale przyjęte albumy: 'Dobra muzyka ładne życie' (nielegal roku 2008 według magazynu Spinner Polska), 'Duże Rzeczy' z W.E.N.Ą. oraz 'Hotel Trzygwiazdkowy'. Przy okazji tego ostatniego nawiązali współpracę z legendarną wytwórnią Junoumi Crew, wydając swoje pierwsze winylowe EP.

 

Ich oficjalny debiut - album 'Za młodzi na Heroda' ukazał się w grudniu 2013 r. nakładem Asfalt Records i natychmiast zyskał opinię najlepszego rapowego debiutu roku 2013, a według wielu dziennikarzy muzycznych i słuchaczy - rapowej płyty AD 2013 w Polsce. We wszystkich podsumowaniach dotyczących muzyki rap (m.in. Onet.pl, CGM, Popkiller, T-Mobile Music) album Rasmentalismu był wymieniany w najlepszej trójce. Zespół promował swój album występami m.in. w Radiowej Trójce oraz TVP1. Duet otrzymał statuetkę SUPERHIRO 2013 w kategorii muzyka, przyznawanej osobom, miejscom i wydarzeniom, które w danym roku szczególnie mocno zaznaczyły się na popkulturalnej mapie Polski, a także Złotą Felgę MHHF za najlepszą płytę roku 2013. Rasmentalism wystąpił na tak prestiżowych festiwalach jak Opener czy Hip Hop Kemp.

 

Druga, oczekiwana przez fanów płyta pt. 'Wyszli coś zjeść' ukazała się w kwietniu 2015 roku. Bardzo dobrze przyjęte single ('Nie jestem raperem', ze świetnymi zwrotkami duetu Dwa Sławy oraz niezwykłym refrenem The Voices, oraz 'Wyjdziesz na dwór', z gościnnym udziałem Quebonafide) sprawiły, że album pojawił się na 2 miejscu notowania OLIS. Zespół pierwszy koncert promujący nowy album zagrał na żywo na antenie radiowej Trójku w Studio im. Agnieszki Osieckiej. Szereg recenzji autorstwa najlepszych, polskich dziennikarzy muzycznych potwierdza i opinie fanów potwierdzają doskonałe przyjęcie krążka, a także fakt, że w wykonaniach na żywo zyskuje on nową jakość.

Aktualnie duet w towarzystwie Torta (klawisze) promuje swoje najnowsze wydawnictwo 'Wyszli coś zjeść' koncertując w całym kraju.

 

Koncert rozpocznie się o godz. 17.00, jako support zagrają : Adezet i Koza, a po nich
o godz. 18.00 wystąpi zespół Rasmentalism.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu