Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica liczy na muzeum. Urząd Marszałkowski zainteresowany dofinansowaniem

Kruszwica liczy na muzeum. Urząd Marszałkowski zainteresowany dofinansowaniem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica wtorek, 03 maj 2016 10:12

Sytuacja finansowa województwa kujawsko-pomorskiego nie jest najlepsza, ale środki na utrzymanie bieżące nowego muzeum w Kruszwicy powinny się znaleźć. Taką deklaracje władzom gminny złożyć miał wicemarszałek Dariusz Kurzawa. Samorządowcy z Kruszwicy nie kryją radości.

Władze Kruszwicy o utworzenie muzeum starają się od wielu miesięcy. Nadarza się teraz szansa, iż wkrótce ten cel zostanie zrealizowany. Jak informował w ubiegłym tygodniu na sesji Rady Gminy burmistrz Dariusz Witczak - Otrzymałem list od wicemarszałka zarządu kujawsko-pomorskiego Dariusza Kurzawy w sprawie utworzenia nowoczesnej spełniającej wymogi formalne, techniczne i estetyczne siedziby Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia jak również wzbogacenia ją o ekspozycje muzealne.

 

Muzeum poświęcone dziejom Kruszwicy powstać ma przy ulicy Popiela niedaleko Mysiej Wieży, czyli pozostałości po zamku wybudowanym przez króla Kazimierza Wielkiego. Razem z muzeum mieściłaby się siedziba Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

 

Obiekt finansowany miałby być przez Urząd Marszałkowski - Znajdujemy sposób finansowania istotny da naszej gminy. Raz aby siedziba NPT znalazła się we właściwym miejscu, a dwa żeby ekspozycje muzealne w tym miejscu otworzyć - cieszy się burmistrz Witczak.

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu