Jesteś tutaj: HomeKruszwicaParada myszy w Kruszwicy

Parada myszy w Kruszwicy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica środa, 01 czerwiec 2016 14:52

W ramach Dnia Dziecka, przez Kruszwicę przeszła parada gryzoni, która przyciągnęła najmłodszych mieszkańców legendarnej stolicy Polski.

 

Parada myszy stała się w Kruszwicy już pewną tradycją. Nawiązuje ona do legendy o zjedzeniu w Mysiej Wieży złego władcy Popiela. Udział w niej wzięło ok. 550 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Na czele parady podążał Gryzomir, który przeprowadził uczestników z parkingu PTTK do hali widowiskowo-sportowej, gdzie odbywały się dalsze atrakcje. Paradę urozmaiciły śpiewy i recytowanie wierszy.

 

 

Komentarze

 

 

  • Pojawienie się nowego koronawirusa w Polsce to kwestia czasu

    Pojawienie się nowego koronawirusa w Polsce jest bardzo prawdopodobne. To nie jest kwestia „czy?”, tylko „kiedy?” – mówi dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologii, profilaktyki i terapii zakażeń, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP oraz prezes zarządu Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń i przewodniczący Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa.

  • Śmieci coraz większym problemem. Samorządy chcą, aby producenci więcej płacili za opakowania

    Podwyżki opłat za gospodarkę odpadami dotknęły już, albo w najbliższych miesiącach dotkną mieszkańców właściwie wszystkich samorządów. Pośrednio ma to związek ze znowelizowaną ustawą, ale bezpośrednią przyczyną jest dyrektywa unijna, która od 2020 roku nakłada bardzo restrykcyjne poziomy recyclingu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas