Jesteś tutaj: HomeKruszwicaWażne przesłanie dla Europy płynące z Kruszwicy

Ważne przesłanie dla Europy płynące z Kruszwicy

Napisane przez  Redakcja / MojaKruszwica.pl Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 25 lipiec 2016 12:41

Europo nie podcinaj swych korzeni - taki przekaz wyszedł podczas odbywających się w niedziele obchodach 1050-lecia Chrztu Polski. Nie była to jednak typowa inscenizacja wydarzeń z 966 roku, gdyż organizatorom zależało na podkreślaniu chrześcijańskiego dziedzictwa narodu polskiego. Wydarzenie też nie bez przyczyny odbyło się tuż przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży, bowiem ma obrazować bogactwo polskich dziejów.

Odbywająca się w Kruszwicy inscenizacja została przygotowana z dość dużym rozmachem. Przedstawiała ona dzieje chrześcijańskiej Polski od chrztu Mieszka I do Jana Pawła II.

 

- Czynimy to wszystko jako Polacy jako dumni Polacy który doskonale zdają sobie sprawę jak ważną są częścią chrześcijańskiej rodzinie. Swoje miejsce w chrześcijańskich początkach ma również Kruszwica, starodawny gród - podkreśla ks. Łukasz Staniszewski.

 

 

Na zakończenie Ireneusz Kołodziej odśpiewał odwołujący się do obecnej sytuacji politycznej na kontynencie utwór – Europo nie podcinaj swych korzeni.

 

Organizatorom zależało bardzo, aby tego dnia z Kruszwicy wyszedł sygnał, że Europa musi pozostać chrześcijańska.

 

Komentarze

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

    Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

    Etykiety: Ryszard Bober
  • 14 tys. mandatów za brak maseczek

    Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu