Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica dumna ze swoich olimpijczyków

Kruszwica dumna ze swoich olimpijczyków

Napisane przez  MojaKruszwica.pl Opublikowano w Kruszwica czwartek, 04 sierpień 2016 20:51

Igrzyska Olimpijskie w RIO rozpoczną się w piątek 5 sierpnia. Mieszkańcy Kruszwicy mogą dumę czuć już dzisiaj, gdyż ich gminę będzie reprezentować w Brazylii aż trzech zawodników. Będą to jedyni sportowcy z powiatu inowrocławskiego.

W połowie lipca Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego zatwierdził skład polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Wśród liczącej ponad 10 tysięcy kadry sportowców z 206 Narodowych Komitetów Olimpijskich, znajdą się również Polacy w liczbie ponad dwustu zawodników. Z naszego regionu o zwycięstwo w Rio powalczy ponad trzydziestu zawodników. Wśród nich będą również kruszwiczanie. Mowa o Jakubie Krzewinie, Arturze Mikołajczewskim oraz Mikołaju Burdzie.

 

Krzewina debiutował w sporcie w Kruszwicy. Swoją karierę na dobre rozpoczął po mistrzostwach Starego Kontynentu juniorów w 2007 roku w sztafecie 4x400 metrów. Jego ostatnim osiągnięciem są Mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Wówczas rywalizację w polskiej ekipie rozpoczął Łukasz Krawczuk, który dość mocno zaznaczył obecność Polaków podczas sztafety. Pałeczkę przekazał Kacprowi Kozłowskiemu będąc na pierwszej pozycji w biegu. Ten jednak stracił prowadzenie na rzecz trzeciego miejsca. Utrzymał je w doskonałej formie Jakub Krzewina po którym miejsce drugie wywalczył Rafał Omelko. Brytyjczycy, prowadzący od samego startu złoto stracili na ostatniej prostej. Belgowie wygrali z czasem 3:01:10. Polacy finiszowali 0,08 sekundy za nimi zaś brązowi Brytyjczycy na mecie legitymowali się wynikiem 3:01:44.

 

- Na mojej zmianie było jeszcze trochę ciasno.Trochę zamieszania wprowadził Holender który po 200 metrach mnie wyprzedził ale na ostatnich 100 metrach powalczyłem z rywalami i oddałem pałeczkę na dobrej pozycji. W następnych turniejach będziemy walczyć o więcej- dodaje Krzewina.

 

Kruszwiczanie mogą również liczyć na dobre występy Artura Mikołajczewskiego. Wioślarz trenuje w Klubie Wioślarskim Gopło Kruszwica. Ma za sobą szereg sukcesów i medalowych krążków. Zawodnik będzie nas reprezentował w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

 

Nominację do Rio de Janeiro uzyskał również Mikołaj Burda. Popularny "Miki" swoją przygodę z wioślarstwem rozpoczął w klubie Gopło w maju 1995 roku będąc uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy, aby potem za namową trenera Bydgostii Mariana Drażdżewskiego przenieść się do Bydgoszczy i tam kontynuować swoją pasję w klasach sportowych. Obecnie jest zawodnikiem Lotto-Bydgostia w ósemce.

 

Najwięcej reprezentantów w Rio będzie miała w naszym regionie Bydgoszcz.

Komentarze

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

    Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

    Etykiety: Ryszard Bober
  • 14 tys. mandatów za brak maseczek

    Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu