Jesteś tutaj: HomeKruszwicaPod Kruszwicą znaleziono masowy grób niemieckich żołnierzy. Mogli zostać rozstrzelani

Pod Kruszwicą znaleziono masowy grób niemieckich żołnierzy. Mogli zostać rozstrzelani

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 08 sierpień 2016 18:59

Dość szokującego odkrycia dokonali w Janowicach (gmina Kruszwica) archeolodzy z Poznania. Najprawdopodobniej zostali oni rozstrzelani w wyniku egzekucji. Na razie odkryto sześć ciał.

Prace archeologiczne w Janowicach prowadzi Stowarzyszenie Pomost z Poznania. Opierając się o przekazy mieszkańców, próbują wydarzyć co wydarzyło się na tych ziemiach w 1945 roku.

 

- Na razie odkryliśmy zbiorową mogiłę żołnierzy w liczbie sześciu osób. Nie jest jednak powiedziane, że nie ma ich więcej. W pracach oparliśmy się głównie na relacjach świadków tamtych wydarzeń, którzy choć bezpośrednio nie egzekucji nie widzieli to jednak w pamięci przechowali to co się tam wydarzyło - podkreśla prezes Stowarzyszenia Pomost Tomasz Czabański.

 

Zabitych mogło być w 1945 roku w wyniku egzekucji kilkanaście osób, w tym również dzieci. Zbrodni dokonać mieli sowieccy żołnierze.

 

Komentarze

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

    Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

    Etykiety: Ryszard Bober
  • 14 tys. mandatów za brak maseczek

    Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu