Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica gościła Wojewódzkie Dni Pszczelarza

Kruszwica gościła Wojewódzkie Dni Pszczelarza

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 26 sierpień 2016 13:13

Kulminacyjnym elementem tegorocznych obchodów Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza było przekazanie insygniów pszczelarskich, złoty łańcuch składający się z komórek pszczelich. Na każdej grawerowana jest nazwa miejscowości, w której odbywają się wojewódzkie obchody Dnia Pszczelarza.

 

- Na tych insygniach jest pszczoła z koroną. Tak żeśmy udekorowali matkę – wyjaśniał Jacek Paul prezes Polskiego Związku Pszczelarskiego, który przekazał insygnia na kolejny rok Januszowi Lembarskiemu, prezesowi PZP Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej we Włocławku.

 

Coroczne Wojewódzkie Dni Pszczelarza są okazją do świętowania przez wszystkie osoby związane z pszczołami.

 

Kruszwica może się poszczycić bardzo bogatymi tradycjami pszczelarskimi. Pierwsze ule powstawały bowiem już w XIII wieku.

 

Komentarze

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

    Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

    Etykiety: Ryszard Bober
  • 14 tys. mandatów za brak maseczek

    Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu