Jesteś tutaj: HomeMagazynHistoria regionuPamiętajmy o bohaterach

Pamiętajmy o bohaterach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Historia czwartek, 10 styczeń 2013 14:50

Szubin był szczególnie doświadczony podczas Powstania Wielkopolskiego. Miasto zdobywano trzykrotnie, pierw 2 i 8 stycznia 1919 roku, te próby się jednak nie powiodły. Udało się dopiero za trzecim razem 11 stycznia, jutro (piątek) obchodzić będziemy 94 rocznicę tego wydarzenia.

 

Mimo zdobycia Szubina 11 stycznia 1919 roku, przez kolejne tygodnie powstańcy toczyli heroiczny bój, aby miasto utrzymać. Uczcijmy godnie ich pamięć.

 

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15:15 na cmentarzu przy ulicy Nakielskiej. Po oficjalnych uroczystościach nastąpi przejazd autokarem do Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie czeka nas program artystyczno-historyczny. Będzie można także zapoznać się z wystawą ,,Powstanie Wielkopolskie w fotografii”.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy