Jesteś tutaj: HomeMagazynTym samolotem lata król Arabii Saudyjskiej oraz premier Izraela

Tym samolotem lata król Arabii Saudyjskiej oraz premier Izraela

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 27 maj 2017 20:20
Tym samolotem lata król Arabii Saudyjskiej oraz premier Izraela Fot: Gulfstream.com
Video: Aviation International News

Za kilka tygodni do Polski trafi pierwszy samolot Gulfstream G550, który będzie służył transportowi najważniejszych osób w państwie. Łącznie polska flota będzie liczyć dwa tego typu ,,małe” samoloty. W piątek pomiędzy producentem tego samolotu a Zakładami Lotniczymi nr 2 w Bydgoszczy podpisano list intencyjny, w sprawie serwisowania polskich samolotów właśnie nad Brdą.

Również w piątek dowiedzieliśmy się jakich patronów będą miały samoloty G550 – będzie to książę Józef Poniatowski oraz gen. Kazimierz Puławski. Więcej o wydarzeniach z Air Fair piszemy – Samoloty dla VIP-ów będą serwisowane w Bydgoszczy

 

Przyjrzyjmy się nieco bliżej produktowi amerykańskiego koncernu Gulfstream Aerospace Corporation. Prędkość przelotowa samolotu wynosi 0,8 liczby macha, mamy zatem do czynienia z konstrukcją poddźwiękową. Posiada on również certyfikat ETOPS 180, który pozwala w przypadku awarii jednego silnika na lot prawie trzygodzinny w kierunku lotniska zapasowego. Do tej pory wyprodukowano nieco ponad 500 samolotów w tym modelu.

 

Samoloty G550 służą do transportu VIP-ów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Izraelu, Szwecji, Turcji, Singapurze, czy we Włoszech.

 

Gulfstream G550 zaadaptowany pod potrzeby U.S. Air Force dla transportu VIP-ów / Fot: Anna Zvereva / Creative Commons 2.0

 

Wnętrze samolotu. Fot: Konstantin von Wedelstaedt / Creative Commons 1.2

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

  • IUNG stwierdził suszę w naszym województwie

    Fala upałów już za nami, ich skutki przez dłuższy czas będą odczuwać rolnicy, ale również my możemy w przyszłości w cenach towarów. Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach w najnowszym komunikacie stwierdził, że w okresie maja – lipca susza wystąpiła w 14 województwach, w tym w kujawsko-pomorskim. Problem suszy dotknął łącznie 2477 gmin.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.