Jesteś tutaj: HomeMagazynTym samolotem lata król Arabii Saudyjskiej oraz premier Izraela

Tym samolotem lata król Arabii Saudyjskiej oraz premier Izraela

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 27 maj 2017 20:20
Tym samolotem lata król Arabii Saudyjskiej oraz premier Izraela Fot: Gulfstream.com
Video: Aviation International News

Za kilka tygodni do Polski trafi pierwszy samolot Gulfstream G550, który będzie służył transportowi najważniejszych osób w państwie. Łącznie polska flota będzie liczyć dwa tego typu ,,małe” samoloty. W piątek pomiędzy producentem tego samolotu a Zakładami Lotniczymi nr 2 w Bydgoszczy podpisano list intencyjny, w sprawie serwisowania polskich samolotów właśnie nad Brdą.

Również w piątek dowiedzieliśmy się jakich patronów będą miały samoloty G550 – będzie to książę Józef Poniatowski oraz gen. Kazimierz Puławski. Więcej o wydarzeniach z Air Fair piszemy – Samoloty dla VIP-ów będą serwisowane w Bydgoszczy

 

Przyjrzyjmy się nieco bliżej produktowi amerykańskiego koncernu Gulfstream Aerospace Corporation. Prędkość przelotowa samolotu wynosi 0,8 liczby macha, mamy zatem do czynienia z konstrukcją poddźwiękową. Posiada on również certyfikat ETOPS 180, który pozwala w przypadku awarii jednego silnika na lot prawie trzygodzinny w kierunku lotniska zapasowego. Do tej pory wyprodukowano nieco ponad 500 samolotów w tym modelu.

 

Samoloty G550 służą do transportu VIP-ów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Izraelu, Szwecji, Turcji, Singapurze, czy we Włoszech.

 

Gulfstream G550 zaadaptowany pod potrzeby U.S. Air Force dla transportu VIP-ów / Fot: Anna Zvereva / Creative Commons 2.0

 

Wnętrze samolotu. Fot: Konstantin von Wedelstaedt / Creative Commons 1.2

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

Kosma Złotowski

  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.