Jesteś tutaj: HomeMagazynJest porozumienie w sprawie Marszu Niepodległości

Jest porozumienie w sprawie Marszu Niepodległości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 10 listopad 2018 00:25

Dwa zgromadzenia, ale jeden wspólny marsz pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy, przejdzie w niedzielę przez Warszawę. Marsz rozpocznie przemówienie prezydenta na Rondzie Dmowskiego, po czym wyruszy w kierunku Stadionu Narodowego.

Przez ostatnie dni wokół Marszu Niepodległości miało miejsce duże zamieszanie, które rozpoczęło się od zakazania marszu przez prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Uzasadnienie podważył jednak sąd, wskazując na jego niską wartość oraz brak merytorycznych przesłanek. Następnie pojawiły się spory organizatorów marszu ze stroną rządową. W piątek wieczorem udało się wypracować kompromis.

 

Uczestnicy marszu zbierają się na Rondzie Dmowskiego o godzinie 14:00. Marsz wyruszy około godziny 15:00, po przemówieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zakończy się od przy Stadionie Narodowym, gdzie swoje przemówienia oraz koncert zorganizuje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • To były słabe cztery lata dla regionu

    Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

  • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

    Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

    Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas