Jesteś tutaj: HomeMagazynJest porozumienie w sprawie Marszu Niepodległości

Jest porozumienie w sprawie Marszu Niepodległości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 10 listopad 2018 00:25

Dwa zgromadzenia, ale jeden wspólny marsz pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy, przejdzie w niedzielę przez Warszawę. Marsz rozpocznie przemówienie prezydenta na Rondzie Dmowskiego, po czym wyruszy w kierunku Stadionu Narodowego.

Przez ostatnie dni wokół Marszu Niepodległości miało miejsce duże zamieszanie, które rozpoczęło się od zakazania marszu przez prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Uzasadnienie podważył jednak sąd, wskazując na jego niską wartość oraz brak merytorycznych przesłanek. Następnie pojawiły się spory organizatorów marszu ze stroną rządową. W piątek wieczorem udało się wypracować kompromis.

 

Uczestnicy marszu zbierają się na Rondzie Dmowskiego o godzinie 14:00. Marsz wyruszy około godziny 15:00, po przemówieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zakończy się od przy Stadionie Narodowym, gdzie swoje przemówienia oraz koncert zorganizuje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kownacki
Archigeum2017

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Przez tą politykę się zapomnieliśmy. Pomyślmy o uczniach (komentarz)

    Za nieco dwa tygodnie powinny rozpocząć się matury, ale wielu uczniów nie wie nawet czy będą do nich dopuszczeni, bowiem najpierw muszą ukończyć szkoły średnie. Problem w tym, że wielu nauczycieli którzy powinni im wystawić oceny końcowe obecnie strajkuje. Strajk pracowników oświaty stał się elementem sporu politycznego, który dzieli Polaków od dawna, strony sporu zabarykadowały się na swoich pozycjach. Mało kto jednak myśli o maturzystach. Stąd też apel pomyślmy najpierw o nich.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.