Jesteś tutaj: HomeMagazynJest porozumienie w sprawie Marszu Niepodległości

Jest porozumienie w sprawie Marszu Niepodległości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 10 listopad 2018 00:25

Dwa zgromadzenia, ale jeden wspólny marsz pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy, przejdzie w niedzielę przez Warszawę. Marsz rozpocznie przemówienie prezydenta na Rondzie Dmowskiego, po czym wyruszy w kierunku Stadionu Narodowego.

Przez ostatnie dni wokół Marszu Niepodległości miało miejsce duże zamieszanie, które rozpoczęło się od zakazania marszu przez prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Uzasadnienie podważył jednak sąd, wskazując na jego niską wartość oraz brak merytorycznych przesłanek. Następnie pojawiły się spory organizatorów marszu ze stroną rządową. W piątek wieczorem udało się wypracować kompromis.

 

Uczestnicy marszu zbierają się na Rondzie Dmowskiego o godzinie 14:00. Marsz wyruszy około godziny 15:00, po przemówieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zakończy się od przy Stadionie Narodowym, gdzie swoje przemówienia oraz koncert zorganizuje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
  • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

    Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

    Etykiety: matury
  • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

    Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu