Jesteś tutaj: HomeMagazynIleż można jeszcze czekać w sprawie ochrony życia?

Ileż można jeszcze czekać w sprawie ochrony życia?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 03 grudzień 2018 19:50

W piątek przypadał dokładniej rok od złożenia obywatelskiego projektu ustawy zakazującego aborcji eugenicznej. Projekt od dłuższego czasu czeka na rozpatrzenie przez podkomisję, nieoficjalnie mówi się nawet, że sprawa będzie zamrożona przynajmniej jeszcze przez rok, do wyborów parlamentarnych. Do tej kwestii nawiązał w Poznaniu ks. Mateusz Misiak, w czasie uroczystości 100. lecia Polskiego Sejmu Dzielnicowego.

Z pewnością przed wyborami jesiennymi w kolejnym roku ta sprawa nie stanie – miał powiedzieć w listopadzie w Krakowie, europoseł prof. Ryszard Legutko, podczas kongresu konserwatywnego. Wypowiedź polityka wskazywać może, iż partia rządząca obawia się, że procedując na tym projektem, bądź go odrzucając, osłabi swoje notowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu i Senatu.

 

Wypowiedź wywołała wiele komentarzy oburzenia ze strony środowisk pro life, ale również do zrozumienia, że coś jest nie tak dało środowisko Radia Maryja. Można odnieść też wrażenia, że aborcja stała się tematem tabu dla wielu polityków PiS, którzy jeszcze do niedawna wokół niej budowali swój kapitał społeczny.

 

- Ileż można jeszcze czekać? - pytał ks. Mateusz Misiak, proboszcz poznańskiej Katedry, w czasie uroczystości z okazji 100. rocznicy Polskiego Sejmu Dzielnicowego - By ludzie wiary stali w obronie ludzkiego życia. Należymy do społeczeństwa, niestety, wymierającego.

 

Wśród słuchaczy tego kazania byli politycy, w tym poseł Tadeusz Dziuba z PiS.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kosma Złotowski

  • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

    12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

  • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

    Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.