Jesteś tutaj: HomeMagazynW Dzień Flagi poznaj region i historię

W Dzień Flagi poznaj region i historię

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn wtorek, 30 kwiecień 2013 15:47

Towarzystwo Torunium z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej oraz 222 rocznicy uchwaleni Konstytucji 3 Maja zaprasza na wycieczkę, która odbędzie się szlakami pod Toruniem.

 

Formuła cyklu wycieczek „Wędrówki z Torunium - poznajemy swój region i historię” przewidziana jest w głównej mierze z myślą o młodzieży, która chce poznać historię i region, w którym mieszka. M.in. poprzez podobne inicjatywy pragniemy jako Towarzystwo zbudować lokalną wspólnotę Małej Ojczyzny, w jakiej przyszło nam żyć - powiedział w rozmowie z Portalem Kujawskim organizator wycieczki i prezes Towarzystwa Torunium im. Antoniego Bolta, Norbert Wasik.

 

Trasa marszu liczyć będzie około 12 km. W trakcie jej trwania przewidziano dyskusje plenerowe oraz referaty dotyczące tematyki społeczno-polityczno-historycznej. Wśród atrakcji znajdzie się także wspólne ognisko. 

 

Tego dnia – 2 maja – wspólnie z młodzieżą chcemy w niekonwencjonalny sposób uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym samym przedstawiając młodzieży akceptowalną dla niej formę uczczenia naszych bohaterów zarówno tych lokalnych, jak i narodowych, rocznic historycznych czy świąt państwowych unikamy uprawiania pustego skansenizmu oraz epatowania, wydaje się, banalną rekonstrukcją historyczną, która niestety stała już się nudną i nieprzyswajalną dla młodego pokolenia – dodaje Wasik.

 

Zapytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: torunium@wp.pl.

 

Początek marszu – godzina 9:00. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Województwo wspomoże finansowo imprezy w gminach o najwyższej frekwencji

    Marszałek województwa Piotr Całbecki i przewodnicząca Sejmiku Województwa Elżbieta Piniewska zapowiadają przekazanie po 20 tys. zł na wsparcie organizacji wydarzenia kulturalnego lub rozrywkowego, dla gmin w których w najbliższą niedzielę frekwencja wyborcza będzie największa. To kolejne działania mające na celu promowanie frekwencji.

  • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

Wiadomości z regionu