Jesteś tutaj: HomeMagazynDzisiaj Kościół modli się i pokutuje za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

Dzisiaj Kościół modli się i pokutuje za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn piątek, 28 luty 2020 18:04
Dzisiaj Kościół modli się i pokutuje za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich Fot: Episkopat

W pierwszy piątek Wielkiego Postu decyzją Episkopatu obchodzony jest dzień modlitwy i postu, mające wynagradzać za grzech wykorzystania seksualnego, w tym również chodzi o sprawców będących kapłanami. Jak podkreśla prymas abp. Wojciech Polak, jest to odpowiedź na apel papieża Franciszka.

 

- Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, zachęcającego całą wspólnotę ludu bożego do modlitwy wynagradzającej i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby każdy w Kościele zrobił co w jego mocy, aby nasza wspólnota była bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży – mówi abp. Wojciech Polak, Prymas Polski, metropolita gnieźnieński.

 

{youube}1sWaK93pmZs{/youtube}

 

Chodzi a apel Ojca Świętego - Dziś jako lud Boży jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci, zranionych na ciele i na duszy. (…) Zachęcam cały święty wierny lud Boży do modlitwy pokutnej i postu, zgodnie z poleceniem Pana, które rozbudza nasze sumienia, naszą solidarność i nasze zaangażowanie na rzecz kultury ochrony, oraz mówienia «nigdy więcej» wszelkim rodzajom i formom nadużyć”

 

Akcja jest dość mocno rozpropagowana na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej, na stronie Diecezji Bydgoskiej trudno znaleźć już o niej informację.

 

Warte obejrzenia

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Dane o szczepieniach są tak prezentowane, że pogubić może się nawet wojewoda

    - W tej chwili mamy w województwie kujawsko-pomorskim 440 tys. (zaszczepionych) dawką pierwszą oraz dawkami dwiema 110 tys. osób – pochwalił się na wtorkowej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Gdyby tak było to przynajmniej jedną dawką szczepionki zaszczepione byłoby 21,6% populacji naszego województwa, czym zawyżalibyśmy znacznie średnią dla Polski, która wynosi 17,5%. Okazuje się, że sposób prezentacji oficjalnych informacji o szczepieniach nie jest zbyt czytelny.

  • Sami sobie zgotowaliśmy ten los

    W niedzielę wykazaliśmy, że w marcu mieliśmy w kujawsko-pomorskim wzrost zgonów w stosunku do roku ubiegłego o 35%, Tzw. zgony nadmiarowe widoczne są od listopada, w tym okresie jest to ponad 6 tys. zgonów. W wielu zestawieniach Polska widnieje jako ten kraj w Europie, gdzie tych przedwczesnych zgonów jest najwięcej i to jest nasza wielka porażka.

Wiadomości z regionu