Jesteś tutaj: HomeMagazynDzisiaj Kościół modli się i pokutuje za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

Dzisiaj Kościół modli się i pokutuje za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn piątek, 28 luty 2020 18:04
Dzisiaj Kościół modli się i pokutuje za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich Fot: Episkopat

W pierwszy piątek Wielkiego Postu decyzją Episkopatu obchodzony jest dzień modlitwy i postu, mające wynagradzać za grzech wykorzystania seksualnego, w tym również chodzi o sprawców będących kapłanami. Jak podkreśla prymas abp. Wojciech Polak, jest to odpowiedź na apel papieża Franciszka.

 

- Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, zachęcającego całą wspólnotę ludu bożego do modlitwy wynagradzającej i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby każdy w Kościele zrobił co w jego mocy, aby nasza wspólnota była bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży – mówi abp. Wojciech Polak, Prymas Polski, metropolita gnieźnieński.

 

{youube}1sWaK93pmZs{/youtube}

 

Chodzi a apel Ojca Świętego - Dziś jako lud Boży jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci, zranionych na ciele i na duszy. (…) Zachęcam cały święty wierny lud Boży do modlitwy pokutnej i postu, zgodnie z poleceniem Pana, które rozbudza nasze sumienia, naszą solidarność i nasze zaangażowanie na rzecz kultury ochrony, oraz mówienia «nigdy więcej» wszelkim rodzajom i formom nadużyć”

 

Akcja jest dość mocno rozpropagowana na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej, na stronie Diecezji Bydgoskiej trudno znaleźć już o niej informację.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu