Jesteś tutaj: HomeMagazynDzisiaj Kościół modli się i pokutuje za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

Dzisiaj Kościół modli się i pokutuje za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn piątek, 28 luty 2020 18:04
Dzisiaj Kościół modli się i pokutuje za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich Fot: Episkopat

W pierwszy piątek Wielkiego Postu decyzją Episkopatu obchodzony jest dzień modlitwy i postu, mające wynagradzać za grzech wykorzystania seksualnego, w tym również chodzi o sprawców będących kapłanami. Jak podkreśla prymas abp. Wojciech Polak, jest to odpowiedź na apel papieża Franciszka.

 

- Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, zachęcającego całą wspólnotę ludu bożego do modlitwy wynagradzającej i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby każdy w Kościele zrobił co w jego mocy, aby nasza wspólnota była bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży – mówi abp. Wojciech Polak, Prymas Polski, metropolita gnieźnieński.

 

{youube}1sWaK93pmZs{/youtube}

 

Chodzi a apel Ojca Świętego - Dziś jako lud Boży jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci, zranionych na ciele i na duszy. (…) Zachęcam cały święty wierny lud Boży do modlitwy pokutnej i postu, zgodnie z poleceniem Pana, które rozbudza nasze sumienia, naszą solidarność i nasze zaangażowanie na rzecz kultury ochrony, oraz mówienia «nigdy więcej» wszelkim rodzajom i formom nadużyć”

 

Akcja jest dość mocno rozpropagowana na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej, na stronie Diecezji Bydgoskiej trudno znaleźć już o niej informację.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu