Jesteś tutaj: HomeMagazynZawierzyli Polskę Niepokalanemu Sercu

Zawierzyli Polskę Niepokalanemu Sercu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn środa, 25 marzec 2020 22:29
Zawierzyli Polskę Niepokalanemu Sercu Obraz autorstwa Julii Pastwy

W środę 25 marca przypadło święto Zwiastowania Pańskiego, czyli wspomnienie zwiastowania Najświętsze Maryi Pannie przez Archanioła Gabriela. W portugalskim sanktuarium w Fatimie kard. Antonio Marto poświecić Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi Portugalię, Hiszpanię i m.in. Polskę. Prosił o to przewodniczący polskiego episkopatu abp Stanisław Gądecki.

„Bezprecedensowy akt” poprzedziła modlitwa różańcowa odmawiana głównie w języku portugalskim i hiszpańskim, ale też była dziesiątka zmówiona po polsku. W Hiszpanii panuje dość trudna sytuacja epidemiczna, w Portugalii sytuacja staje się również coraz bardziej dramatyczna.

 

W tym samym czasie akt zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu NMP odczytano podczas nabożeństwa kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie (Bractwo św. Piusa X) -Wspomnij, Hetmanko nasza, że Ciebie onegdaj król nasz, Jan Kazimierz, po szwedzkim najeździe, na Patronkę i Królową Państwa obrał i Rzeczpospolitą Twojej szczególnej opiece i obronie powierzył – napisano w akcie zawierzenia.

 

Zapraszamy na relacje wideo z tych wydarzeń.

 

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu