Jesteś tutaj: HomeMagazynSzef MON: w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest ponad 9 tys. żołnierzy i pracowników wojska

Szef MON: w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest ponad 9 tys. żołnierzy i pracowników wojska

Napisane przez  PAP Opublikowano w Magazyn sobota, 18 kwiecień 2020 10:33
Szef MON: w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest ponad 9 tys. żołnierzy i pracowników wojska Fot: MON

W sobotę w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest 9 045 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1 292 jednostek sprzętu - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

 

Minister w sobotnim wpisie na Twitterze podkreślił, że Wojsko Polskie wspiera w czasie pandemii prawie 40 domów opieki społecznej. "Wczoraj terytorialsi ewakuowali pensjonariuszy DPS w Kaliszu" - zaznaczył.

 

Wcześniej Błaszczak poinformował, że budynek kaliskiego DPS zostanie także zdekontaminowany przez żołnierzy wojsk chemicznych.

 

Każdego dnia w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest kilka tysięcy żołnierzy i pracowników wojska. Żołnierze m.in. chronią granice, wspólnie z policją patrolują ulice, transportują żywność i środki ochrony osobistej, opiekują się kombatantami i rodzinami medyków. Każdego dnia żołnierze wspierają służbę zdrowia oraz prowadzą infolinię z pomocą psychologiczną. Jednym z zadań jest także dezynfekcja budynków. (PAP)

 

autor: Monika Zdziera

 

mzd/ par/

Tematy:

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

    Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

  • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

    84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu