Jesteś tutaj: HomeMagazynGrecki sektor turystyczny liczy na Polaków

Grecki sektor turystyczny liczy na Polaków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn niedziela, 17 maj 2020 18:06
Grecki sektor turystyczny liczy na Polaków Autor: Daria Shevtsova

Powoli wchodzimy w okres wakacyjny, choć zapewne dla wielu Polaków w tym roku wakacje nie będą najważniejsze. Inaczej patrzy się jednak na to we Włoszech, w Grecji, w Hiszpanii czy Portugalii, krajach których gospodarka w dużej mierze jest oparta na zyskach z turystyki. Na razie mamy międzynarodowy lockdown, przez co branża ,,leży”.

 

Wiele europejskich krajów, podobnie jak Polska wprowadziła obowiązek przejścia kwarantanny po przekroczeniu granicy, co w praktyce uniemożliwia działalność turystyczną. Największa determinacja do umożliwienia powrotu turystom zagranicznym panuje w Grecji, gdzie pierwsi goście w celach turystycznych mogliby przyjechać 1 lipca. Minister turystyki Harry Theochari zapowiada utworzenie specjalnych turystycznych korytarzy z krajami, w których zachorowalność na COVID-19 jest niższa. Grecy będą chcieli zatem zamiast Francuzów czy Brytyjczyków przede wszystkim otworzyć się na Polaków czy Czechów.

 

Turcja natomiast zapowiada wprowadzenie testów na COVID-19 na lotniskach oraz certyfikacje obiektów turystycznych – przyznanie certyfikatu miałoby zapewnić gości, że na terenie danego kurortu czy hotelu nie grozi im zachorowanie na koronawirusa.

 

Chorwacja natomiast prowadzi rozmowy ze swoimi sąsiadami, w celu zniesienia obowiązku kwarantanny dla turystów. Obecnie jednak Polska w tych rozmowach nie uczestniczy.

 

Przywrócenie dla Polaków możliwości korzystania z turystyki zagranicznej to również oczekiwanie części polskich przedsiębiorców, którzy stracili przez blokady możliwość zarobkowania. To również szansa na odbicie dla branży lotniczej, która znalazła się w szczególnie trudnej sytuacji.

 

Pamiętajmy o swoich

Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski apelował ostatnio, iż jeżeli pojawią się wkrótce możliwości wypoczynku, to warto rozważyć skorzystanie z polskich ofert na wypoczynek w kraju. Po to, aby ,,dać zarobić swoim”, żeby zniwelować skutki recesji w naszym kraju. Warto mieć ten apel również pod uwagą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Co się zmienia od 30 maja?

    Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny nie został co prawda jeszcze opublikowany w Dzienniku Ustaw, natomiast znany jest jego projekt do którego nawiązujemy.

    Etykiety: covid19 koronawirus
  • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

    Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu