Jesteś tutaj: HomeMagazynBoże Ciało: modlitwy o zakończenie pandemii

Boże Ciało: modlitwy o zakończenie pandemii

Napisane przez  PAP Opublikowano w Magazyn czwartek, 11 czerwiec 2020 11:59
Boże Ciało: modlitwy o zakończenie pandemii Fot: Kolegiata Kruszwicka/Archiwum

Podczas tegorocznych uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wierni powinni modlić się w intencji jak najszybszego ustania epidemii koronawirusa – powiedział w czwartek PAP ks. Paweł Kłys z archidiecezji łódzkiej.

Boże Ciało to dla katolików przede wszystkim akt ugruntowania i podkreślenia wiary, a procesje wokół kościołów i miejsc charakterystycznych w poszczególnych miejscowościach są tej wiary manifestacją – mówił rzecznik prasowy archidiecezji łódzkiej ksiądz Paweł Kłys.

 

„W tym roku w Boże Ciało, podczas mszy i procesji powinniśmy modlić się przede wszystkim o zakończenie pandemii koronawirusa na całym świecie” – powiedział PAP ksiądz Kłys.

 

Ponadto, jak zaznaczył duchowny, szczególnie podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nie powinniśmy zapominać o chorych. „Módlmy się za tych, którzy przebywają w szpitalach i na kwarantannie oraz za tych, który walczą z pandemią: za lekarzy, pielęgniarki, ratowników, salowe i cały personel medyczny” – podkreślił rzecznik archidiecezji łódzkiej.

 

Ksiądz Kłys przypomniał również, że uczestników mszy i procesji obowiązują zalecenia władz sanitarnych i kościelnych. Wierni muszą utrzymywać dystans pomiędzy sobą. W kościołach i podczas uroczystości na zewnątrz należy też pamiętać o zakrywaniu nosa i ust. (PAP)

 

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ dki/

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu