Jesteś tutaj: HomeMagazynSamorząd pielęgniarski uhonoruje cztery siostry, które zmarły w czasie epidemii COVID-19

Samorząd pielęgniarski uhonoruje cztery siostry, które zmarły w czasie epidemii COVID-19

Napisane przez  PAP Opublikowano w Magazyn czwartek, 18 czerwiec 2020 23:28
Samorząd pielęgniarski uhonoruje cztery siostry, które zmarły w czasie epidemii COVID-19 Fot: cottonbro

Cztery pielęgniarki, które wykonując zawód w czasie epidemii COVID-19 zachorowały i zmarły zostaną odznaczone przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych najwyższym wyróżnieniem samorządu - Statuetką "Cierpiącym przywrócić nadzieję”.

 

Samorząd podał w czwartek, że wyróżni Grażynę Krawczyk (pielęgniarkę z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Radomiu), Katarzynę Zawadę (pielęgniarkę z izby w Toruniu), Dorotę Gołuchowską (pielęgniarkę z izby w Katowicach) oraz Janinę Maj (pielęgniarkę z izby w Kielcach).

 

Grażyna Krawczyk ukończyła Medyczne Studium Zawodowe w Kozienicach. Pracę zawodową podjęła w Szpitalu w Kozienicach, gdzie do końca pracowała na Oddziale Zakaźnym. Nie uchylała się od pracy na oddziale zakaźnym, pozostając bezpośrednio z chorymi na COVID -19 mimo, że sama chorowała na choroby przewlekłe. Zakażona koronawirusem przegrała z nim walkę na osiem dni przed przejściem na emeryturę.

 

Katarzyna Zawada pracowała na oddziale obserwacyjno-zakaźnym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Zakażona COVID-19, zmarła 11 maja 2020 r. w Szpitalu w Grudziądzu, jako pierwsza ofiara wśród personelu medycznego w regionie toruńskim.

 

Dorota Gołuchowska była zaangażowana m.in. w pracę hospicjów domowych na terenie miasta Zawiercie i okolic. Aktywnie działała na rzecz stowarzyszenia Amazonek niosąc pomoc innym.

 

Janina Maj po ukończeniu Studium Medycznego w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęła pracę w Szpitalu na Oddziale Chorób Zawodowych. Następnie pracowała w Stacji Dializ w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mimo osiągnięcia wieku emerytalnego do końca pozostała czynna zawodowo.

 

Samorząd pielęgniarek i położnych przekazał, że 22 czerwca o godz. 15 w kościele pw. św. Wojciecha w Wiązownie (Mazowieckie) odbędzie się uroczystość ku czci bł. Hanny Chrzanowskiej. Pielęgniarki zostaną wówczas pośmiertnie odznaczone. (PAP)

 

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

 

ktl/ pat/

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu