Jesteś tutaj: HomeMagazynLiczba chorych na COVID-19 w kujawsko-pomorskim rośnie (raport)

Liczba chorych na COVID-19 w kujawsko-pomorskim rośnie (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 27 czerwiec 2020 13:13
Liczba chorych na COVID-19 w kujawsko-pomorskim rośnie (raport) Fot: Markus Spiske

W ostatnim tygodniu (od soboty do piątku) stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 13 nowych przypadków zachorowań na COVID-19, w porównaniu ze wcześniejszym analogicznym okresem jest to o ponad połowę mniej, czyli dynamika wzrostu zachorowań była niższa – i to jest dobra wiadomość. Wzrosła jednak liczba aktualnie chorych do 78 (dane na dzisiaj), co jest już informacją gorszą.

 

Opisując przebieg epidemii COVID-19 w naszym województwie powinniśmy podkreślić dwie daty: 20 kwietnia, gdy chorych było w jednym momencie 365 osób, co było szczytem zachorowań; od tego momentu liczba aktualnie chorych powoli spadał, aby 8 czerwca osiągnąć 43 osoby. Od tego momentu liczba aktualnie chorych zaczęła rosnąć, co pokazuje nasz poniższy wykres:

 

 

Konieczna staje się obserwacja, jak ta sytuacja będzie wyglądać w kolejnych tygodniach, czy uda nam się utrzymać epidemię w okolicach do 100 aktualnie chorych, czy być może wzrosty będą na tyle duże, że szczyt z 20 kwietnia (365 chorych) zostanie przebity.

 

 

 

Dobrą wiadomością jest natomiast brak odnotowywanych zgonów w ostatnim czasie z powodu COVID -19  w województwie. Ostatni przypadek potwierdzono ofijalnie równo dwa tygodnie temu - 13 czerwca.

 

Jeżeli chodzi o sytuację na świecie, w najbliższym tygodniu powinniśmy przekroczyć 10 mln zachorowań. Do tej pory zmarło blisko 0,5 osób. Najwięcej chorych obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych – ponad 1,3 mln, na drugim miejscu znajduje się Brazylia z ponad 0,5 mln chorych i Rosja z ponad 225 tys. chorych. W Europie na drugim miejscu znajduje się Wielka Brytania – w której stwierdzono 309 tys. zachorowań (nie wiemy ile jest aktualnie chorych, bowiem nie podaje się informacji o ozdrowieńcach).

 

W Polsce mamy prawie 34 tys. zachorowań i 1.435 zgonów. Aktualnie chorych jest 12,3 tys. osób – z tego wspomniane 78 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Wszystko wskazuje, że jesteśmy już po szczycie, bowiem najwięcej chorych aktualnie stwierdzono 17 czerwca - 14.494 osoby.

 

Codziennie aktualizowane wykresy publikujemy: COVID-19 - dane statystyczne

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu