Jesteś tutaj: HomeMagazynSeniorzy i kobiety w ciąży będą mieli pierwszeństwo przy głosowaniu. Jak to będzie wyglądać w praktyce będą decydować komisje wyborcze

Seniorzy i kobiety w ciąży będą mieli pierwszeństwo przy głosowaniu. Jak to będzie wyglądać w praktyce będą decydować komisje wyborcze

Napisane przez  PAP Opublikowano w Magazyn środa, 08 lipiec 2020 18:09

Nie ma potrzeby uszczegółowienia tego, jak ma wyglądać w praktyce zastosowanie wprowadzonego nowelizacją rozporządzenia ministra zdrowia pierwszeństwa głosowania dla niektórych grup osób – stwierdził w środę na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

 

 

Nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym przewiduje – podczas II tury wyborów w niedzielę – obsługę w pierwszej kolejności określonych grupy osób. Są to osoby powyżej 60 lat, z dzieckiem do 3 lat, kobiety w ciąży i niepełnosprawni.

 

Wiceminister pytany o to, jak w praktyce będzie wyglądać organizacja głosowania w związku z tą regulacją zauważył, że odpowiadać za to będzie indywidualnie każda komisja. Nie ma też potrzeby wydawana bardziej szczegółowych wytycznych, tym bardziej, że każdy z nas wie, jak się zachować, widząc takie osoby w kolejce.

 

"Za funkcjonowanie komisji wyborczej odpowiadają jej członkowie i to oni muszą zorganizować sobie pracę. Jestem przekonany, że polskie społeczeństwo doskonale sobie poradzi z tym, żeby przepuszczać w kolejce do obwodowej komisji wyborczej osoby, które tego potrzebują. Nie ma potrzeby wydawania szczegółowych wytycznych. Myślę, że dla każdego z nas to zupełnie oczywiste" – podkreślił.(PAP)

 

Autorka: Klaudia Torchała

 

tor/ joz/

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu