Jesteś tutaj: HomeMagazynZ uwagi na epidemię Węgrzy ograniczają obchody jednego z najważniejszych świąt państwowych

Z uwagi na epidemię Węgrzy ograniczają obchody jednego z najważniejszych świąt państwowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn czwartek, 16 lipiec 2020 19:53
Z uwagi na epidemię Węgrzy ograniczają obchody jednego z najważniejszych świąt państwowych Fot: Botár Gergely/ Kormany.hu / Archiwum

20 sierpnia na Węgrzech obchodzone jest co roku dość bogato wspomnienie św. Stefana, pierwszego króla Węgier. Jest to ustawowo dzień wolny od pracy. Węgrzy w tym roku chcą jednak ograniczyć obchody, z uwagi na światową pandemię COVID-19.

 

Minister z kancelarii premiera Orbana Gergely Gulyas poinformował, że nie będzie w tym roku publicznych uroczystości z udziałem publiczności, bowiem uznano imprezy masowe za najbardziej sprzyjające rozpowszechnianiu się COVID-19. Kancelaria premiera Wiktora Orbana wychodzi z założenia, że od maja notowany jest wciąż przyrost zachorowań na COVID-19. Zrezygnowano m.in. z pokazu fajerwerków oraz parady lotniczej, która cieszyła się co roku dużym zainteresowaniem Węgrów i turystów. Do 15 sierpnia na Węgrzech obowiązują przepisy zakazujące organizowania wydarzeń powyżej 500 osób, na razie nie ma decyzji w sprawie ich przedłużenia – minister Gulyas informuje, ze wciąż trwają analizy.

 

Jedynym wyjątkiem będzie 20 sierpnia pasowanie na oficerów.

 

Czwartek to piąty dzień z rzędu na Węgrzech, bez stwierdzenia śmiertelnego przypadku COVID-19. W tym kraju spada też liczba aktywnie chorych.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu