Jesteś tutaj: HomeMagazynW kraju więcej aktualnie chorych niż w pierwszym szczycie (raport)

W kraju więcej aktualnie chorych niż w pierwszym szczycie (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 15 sierpień 2020 13:29
W kraju więcej aktualnie chorych niż w pierwszym szczycie (raport) Fot: Markus Spiske

Za pierwszy szczyt zachorowań na COVID-19 w Polsce możemy przyjąć dzień 17 czerwca, gdy mieliśmy 14.494 chorych, po tym dniu liczba aktywnych przypadków zaczęła spadać osiągając najniższy wynik 19 lipca – 8.188. Po tym dniu mamy nową tendencję wzrostową, w piątek 14 sierpnia przekroczyliśmy 15 tys. aktywnych zachorowań.

W województwie kujawsko-pomorskim mamy obecnie 248 chorych (na 15 sierpnia), za pierwszy szczyt możemy uznać 20 kwietnia, gdy chorych było 365. Powoli do tej liczby jak widać zbliżamy się ponownie.

 

Aktualnie chorzy w Polsce / wykres: .worldometers.info

 

 

 

 

 

Od początku sierpnia do piątku zachorowały w kujawsko-pomorskim 174 osoby. Najwięcej w Toruniu – 31 i w Bydgoszczy – 30. Są to jednak duże miasta, będące dużymi skupiskami ludności. Najgorzej zatem wygląda sytuacja w powiecie brodnickim, gdzie mamy obecnie 20 przypadków. Dalej mamy pas powiatów: bydgoskiego, toruńskiego i lipnowskiego z przedziałem 10-19 przypadków. Mamy też w województwie 5 powiatów, w których od początku sierpnia nie stwierdzono żadnego nowego przypadku zachorowania – są to powiaty: tucholski, nakielski, żniński, mogileński i golubsko-dobrzyński. Patrząc na mapę możemy zatem wysnuć wniosek, że po zachodniej stronie Wisły sytuacja jest bardziej opanowana.

 

 

Na świecie do tej pory na COVID-19 zachorowało ponad 21,3 mln osób, zmarło ponad 764 tys. Za ozdrowieńców uznaje się ponad 14,1 mln. Obecnie mamy zatem chorych blisko 6,5 mln osób. Pierwszą piątkę państw o najwyższej liczbie aktywnych przypadków stanowią: Stany Zjednoczone, Brazylia, Indie, Rosja i Kolumbia – tylko w tych krajach chorych jest ponad 4 mln osób.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

    Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

  • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

    Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu