Jesteś tutaj: HomeMagazynKujawsko-pomorskie: Liczba zachorowań realnie jest niższa niż przewidują analitycy (raport)

Kujawsko-pomorskie: Liczba zachorowań realnie jest niższa niż przewidują analitycy (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 12 wrzesień 2020 12:43
Kujawsko-pomorskie: Liczba zachorowań realnie jest niższa niż przewidują analitycy (raport) Fot: Markus Spiske

Wydźwięk tego raportu planowaliśmy bardziej pozytywnie, ale nieco namieszał wybuch ogniska COVID-19 w szpitalu we Włocławku, gdzie stwierdzono dzisiaj 29 zachorowań, dodatkowo mamy nadal 9 zachorowań w powiecie aleksandrowskim (znajduje się w nim Ciechocinek), stąd też mamy dzisiaj w województwie bardzo dużo, bo 54 nowych zachorowań.

 

Jak spojrzymy na okres od piątku 4 września do piątku 11 września, to zauważymy mimo wszystko spadek nowych zachorowań – w tym okresie były to 104 zachorowania, gdy analogicznie tydzień wcześniej 161. Ponadto odnotowywaliśmy znaczny wzrost ozdrowień, stąd też bilans okresu 4-11 września jeżeli chodzi o liczbę aktywnie chorych to minus 90, co widać na poniższym wykresie:

 

 

Powiatowo najwięcej zachorowań w ostatnich 2 tygodniach odnotowano w Grudziądzu, dość duży wzrost widoczny jest też w powiecie inowrocławskim.

 

Krzywa aktualnie chorych dla Polski:

Grafika: worldometers.info

 

W skali kraju widzimy dość wyraźny spadek aktywnie chorych na COVID-19, znacznie wyraźniejszy niż w naszym województwie

 

 

Wchodzimy w tendencję wzrostową

W ostatnich dniach w skali kraju widoczny był wzrost dziennie wykrywanych przypadków COVID-19, jak wynika z analizy analityków ExMetrix, liczba dziennych wzrostów będzie coraz wyższa, a po 20 września w skali kraju możemy się spodziewać ponad 900 nowych przypadków dziennie.

 

Rzeczywistość w naszym województwie lepsza niż wynika z analiz

Na początku września przedstawiliśmy analizę długoterminową ExMetrix dla województwa kujawsko-pomorskiego, z której wynikało, że do 1 grudnia liczba stwierdzonych zachorowań w naszym województwie wzrośnie do przedziału pomiędzy 4677 – 5821 (w zależności od stosowania obostrzeń). Analiza zakładała wzrost dziennych zachorowań do nawet ponad 50 w październiku. W ostatnich dniach notowaliśmy jednak poniżej 20 zachorowań dziennie, co jest poniżej tamtej prognozy. ExMetrix swoją prognozę jednak zaktualizowano – największych wzrostów dziennych spodziewać możemy się w pierwszej połowie października, w granicach około 30 przypadków dziennie. Stąd też prognoza na 1 grudnia wynosi dzisiaj mniej więcej jako przedział pomiędzy 4,2-5,2 tys. zachorowań łącznie.

 

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu