Jesteś tutaj: HomeMagazynWe wrześniu więcej zachorowań niż w okresie od marca do sierpnia (raport)

We wrześniu więcej zachorowań niż w okresie od marca do sierpnia (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 03 październik 2020 12:16
We wrześniu więcej zachorowań niż w okresie od marca do sierpnia (raport) Fot: Markus Spiske

We wrześniu w naszym województwie stwierdzono 1352 zachorowania na COVID-19, jest to więcej niż razem wzięte zakażenia od marca do końca sierpnia – 1134 przypadki. Wrzesień przyniósł zatem nam wyraźne przyśpieszenie rozwoju epidemii w województwie kujawsko-pomorskim. Optymizmem nie napawa również nasza wczorajsza informacja, że w naszym województwie epidemii rozwija się najszybciej w Polsce – wskaźnik reprodukcji wynosi u nas 1,69 (średnia dla Polski 1,39).

 

Oznacza to, że 100 osób chorych na COVID-19, w naszym województwie zaraża kolejne 169, czyli epidemia się rozwija. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest wiele ognisk zachorowań, które stwierdzane były w ostatnich tygodniach. Obecnie najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w Regionalnym Szpitalu w Grudziądzu, gdzie zachorowało 39 osób z personelu szpitala - W zdecydowanej większości są to ogniska małe, ogniska rodzinne. Nadal mamy sytuację rozwojową w szpitalu w Grudziądzu, w szpitalu który obsługuje pacjentów z koronawirusem, tam obecnie mamy zakażonych 44 osoby, 39 osób to jest personel szpitala – wyjaśnia dzisiejszą sytuację epidemiczną, rzecznik wojewody Adrian Mól.

 

 

Znacznie większa liczba chorych, od tej do jakiej przyzwyczailiśmy się we wcześniejszym okresie, zaczyna powoli sprawiać problemy placówkom służby zdrowia, w ostatnim tygodniu pojawiły się problemy wskazujące chociażby na pierwsze symptomy przeciążenia grudziądzkiego szpitala, głównie z powodu braku personelu. Informacja o zachorowaniu członków personelu nie jest zatem zbyt optymistyczna.

 

Ostatni tydzień to także objęcie (od dzisiaj) dwóch pierwszych powiatów z naszego województwa strefą czerwoną - żnińskiego i aleksandrowskiego.

 

We wrześniu stwierdzono też 18 zgonów, śmiertelność jest jednak niższa od tej notowanej w okresie marca i kwietnia.

 

W skali kraju mamy obecnie 21 tys. i 850 osób chorych, co jest najwyższym wskaźnikiem od początku epidemii:

 

W naszym województwie mamy na dzisiaj 1820 aktywnych przypadków, co jest również największym wynikiem:

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu