Jesteś tutaj: HomeMagazynPonad 22 tys. szczepień w naszym województwie (raport)

Ponad 22 tys. szczepień w naszym województwie (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 16 styczeń 2021 18:35
Ponad 22 tys. szczepień w naszym województwie (raport) Fot: Markus Spiske

W tym tygodniu Ministerstwo Zdrowia zaczęło raportować informacje o przebiegu szczepień przeciw COVID-19 z podziałem na województwa i powiaty. Do tej pory przeprowadzono w kujawsko-pomorskim 22 tys. i 133 szczepień, co stanowi około 1% całej populacji województwa. Do tej pory nikogo nie zaszczepiono jednak przy wykorzystaniu dwóch dawek szczepionki (pomiędzy dawkami musi być kilka tygodni przerwy) W skali kraju mamy prawie 437 tys. szczepionek.

 

Szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia, ale jak przyznaje minister Michał Dworczyk, z uwagi, że był to okres świąteczno-noworoczny, na dobre ruszyły dopiero w ubiegłym tygodniu, mamy zatem dopiero dwa tygodnie w miarę intensywnych szczepień. Do 25 stycznia trwa etap szczepienia pracowników służby zdrowia. Najwięcej szczepień w kujawsko-pomorskim wykonano w Bydgoszczy – ponad 8,6 tys.

 

 

 

 

W ostatnim tygodniu stwierdzono w naszym województwie 5804 przypadki nowych zakażeń, jest to wynik nieznacznie niższy od wcześniejszego tygodnia, przez co widać pewną tendencję stabilizującą i spadkową. Stwierdzono 219 zgonów, co niestety wpisuje się w dość dużą liczbę zgonów jaką obserwowaliśmy w grudniu.

 

Codziennie aktualizowane informacje o sytuacji epidemicznej w województwie udostępniamy: COVID-19 - dane statystyczne

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu