Jesteś tutaj: HomeMagazynPrzewoźnicy mają problemy z pasażerami bez maseczek. Lewica proponuje ustawę

Przewoźnicy mają problemy z pasażerami bez maseczek. Lewica proponuje ustawę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 18 styczeń 2021 14:55

Korzystając z komunikacji zbiorowej, zresztą tak samo jak w całej przestrzeni publicznej, powinniśmy zasłaniać nos i usta, w przeciwnym wypadku grożą nam konsekwencję. O ile na ulicy może zainteresować się nami patrol policji,o tyle w pociągu lub autobusie dalekobieżnym taka interwencja wymagałaby nieplanowanych postojów ze szkodą dla współpasażerów. Od kilku tygodni podnoszony jest problem braku możliwości wyproszenia pasażera z pojazdu.

Grupa posłów Lewicy, w tym poseł Krzysztof Gawkowski złożyli projekt nowelizacji prawa przewozowego, który umożliwiałby przewoźnikowi ukaranie opłatą dodatkową (50-krotność ceny biletu) za brak maseczki oraz wyproszenie stwarzającego zagrożenie dla innych współpasażerów, podróżnego.

 

Projekt do Sejmu trafił w pierwszej połowie grudnia, przed tygodniem został skierowany przez Sejm do prac w Komisji Infrastruktury.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu