Jesteś tutaj: HomeMagazynFryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn czwartek, 28 styczeń 2021 18:48

Przyjęte w w pierwszej połowie 2019 roku przepisy podatkowe zakładały obowiązek przejścia kilku branż na kasy fiskalne działające w trybie on-line, co wiąże się z pewnymi kosztami. Po interwencji posła Jana Szopińskiego Ministerstwo Finansów informuje, że przedsiębiorcy mający trudną sytuację, mogą wnioskować o odroczenie terminów.

Zgodnie z decyzjami z 2019 roku, branża gastronomiczna i hotelarska powinna przejść na nowe kasy od połowy 2020 roku. Ten termin, z uwagi na pandemię COVID-19, Ministerstwo Finansów postanowiło przesunąć na dzień1 stycznia 2021 roku. Również od 1 stycznia z nowych kas powinni korzystać np. fryzjerzy czy osoby świadczące usługi kosmetyczne. Nie wszyscy zdążyli, niekiedy powodem tego są skutki pandemii, które uniemożliwiły normalne funkcjonowanie przedsiębiorcom.

 

Poseł Jan Szopiński wniósł, aby ten termin odroczyć o kolejne pół roku do lipca 2021 roku. W czasie, gdy rozpatrywano interpelację, resort zaproponował możliwość indywidualnego wnoszenia o odroczenie terminu. Zainteresowani przedsiębiorcy, którym sytuacja uniemożliwiła spełnienie tego obowiązku, mogą wnioskować o prolongatę do naczelnika właściwego dla nich Urzędu Skarbowego.

 

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu