Jesteś tutaj: HomeMagazynDynamika szczepień spowolniła – zgonów też (raport)

Dynamika szczepień spowolniła – zgonów też (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 27 luty 2021 16:07
Dynamika szczepień spowolniła – zgonów też (raport) Fot: Martin Lopez

Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymało 4,3% populacji województwa kujawsko-pomorskiego, w ostatnim tygodniu zaszczepiono ponad jeden procent populacji, ale nieco mniej niż tydzień wcześniej. Dwie dawki do tej pory otrzymało 2,8% populacji województwa, tutaj dynamika spadła w ostatnim tygodniu poniżej jednego procenta.

 

W ostatnim tygodniu stwierdzono ponad 4 tys. zakażeń COVID-19, mamy zatem wzrost o kilkaset, zaś liczba zgonów wyniosła 90. Jest to pierwszy tydzień od listopada, gdy mieliśmy mniej niż setkę zgonów, co jest dobrym prognostykiem. Musimy się jednak liczyć z tym, że wzrost liczby nowych zakażeń w ostatnim czasie przełoży się na większą liczbę zgonów za kilka tygodni, bowiem skutki w liczbie zgonów są widoczne z kilkutygodniowym opóźnieniem.

 

 

 

 

 

Zdaniem prof. Włodzimierza Guta, jeżeli uda się zaszczepić w miarę szybko najstarsze roczniki, w których odsetek zgonów jest najwyższy, nawet kolejne tygodniowe wzrosty zakażeń nie powinny aż tak pogorszyć śmiertelności.

 

Od początku szczepień w kujawsko-pomorskim stwierdzono 169 NOP, czyli nieporządanych reakcji. W zdecydowanej większości przypadków były to przypadki zaczerwienienia się skóry.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

    W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

  • Siarzewo dzieli lewicę

    W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu