Jesteś tutaj: HomeMagazynŚwiatowe Dni Młodości szansą dla gospodarki

Światowe Dni Młodości szansą dla gospodarki

Napisane przez  Arkady Saulski / Stefczyk.info Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 29 lipiec 2013 14:35

Otóż pierwsze co przyszło mi do głowy po potwierdzeniu (pogłoski szumiały już od kilku dni), z usta samego Ojca Świętego, iż kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie to była to myśl następująca – cholera, a może naprawdę ktoś nam daje znaki? Może jest coraz bardziej realna szansa na zmianę? Na odrzucenie tego aksjologicznego skundlenia (copyright – prof. Piotr Gliński) w które zostaliśmy (i daliśmy się) wepchnąć jako Naród?

Znak byłby to wyrazisty choć zawoalowany. Czyż ogólnokrajowa mobilizacja do sprawnego przeprowadzenia takiego wydarzenia nie przysłużyłaby się pozytywnie także naszemu życiu publicznemu?

 

A z drugiej strony – czyż nie byłby to pozytywny zastrzyk dla naszej gospodarki? Wszak zakładając nawet, iż przyjechałoby, a – niech będzie pesymistycznie – dwa miliony osób, czyż te dwa miliony nie pomogłyby w rozwoju gospodarczym naszego kraju? Tak, powie ktoś – wielkie wydarzenie religijne, a ten tu o pieniądzach! O pieniądzach, owszem – Pan Bóg działa w sposób tajemniczy.

 

Wszak Polska, szczególnie południowa, posiada bardzo rozwiniętą infrastrukturę hotelarską. Przyjazd pielgrzymów byłby dodatkowym impulsem. Miasta mogłyby znacząco rozwinąć sektor usług na ten krótki czas no i liczyć zyski. Co więcej – na przyjazd papieża Franciszka nie trzeba by budować kolosalnych stadionów umożliwiających wielomilionowe przekręty, zaś na pewno potrzeba by budować i usprawniać infrastrukturę drogową, co dałoby szansę na ożywienie w tym sektorze (bo, że czeka nas recesja długa i bolesna to jest już chyba jasne). Tym samym religijne przeżycie mogłoby się przełożyć na nasz byt w sposób całkiem realny, a ponadto – uruchomić nowe pokłady pomysłowości i przedsiębiorczości wśród obywateli. To równie ważny czynnik o którym nie można zapominać.

 

Tym bardziej należy się cieszyć z przyjazdu milionów pielgrzymów i papieża Franciszka – oto wydarzenie, które ucieszy zarówno serce jak i „mędrca szkiełko i oko”. Także tego mędrca gospodarczego.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • S-5 na Warmii i Mazurach

    O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

  • Były samorządowiec nagrał groźne zdarzenie drogowe ze swoim udziałem

    11 września w deszczowej aurze Marek Jeleniewski wyjeżdżając z Tucholi był uczestnikiem groźnego zdarzenia drogowego. W pewnym momencie pierwszeństwo wymusił na nim młody kierowca chcący skręcić w lewo. Z racji tego, że była to szosa, przy jego prędkości niemożliwe było wyhamowanie, dlatego Jeleniewski odbił gwałtowanie na lewo wjeżdżając na pas zieleni. Zakończyło się na uszkodzeniu podwozia pojazdu. Dla przestrogi Jeleniewski umieścił film na Facebook-u.

Wiadomości z regionu

Śledź nas