Jesteś tutaj: HomeMagazynCzy światu grozi wojna światowa?

Czy światu grozi wojna światowa?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn środa, 28 sierpień 2013 22:26

Od kilku dni świat z uwagę obserwuje sytuację na Bliskim Wschodzie. Amerykanie grupują wojska, które będą mogły uderzyć na Syrię. Rosja stanowczo jednak ostrzega przed skutkami tej interwencji.

 

Świadczy o tym chociażby zablokowanie przez Kreml rezolucji ONZ przeciwko Syrii. Interwencja zbrojna państw zachodnich ma być podyktowana użyciem broni chemicznej przez siły prezydenta Baszara Assada. Zachodni przywódcy nie mają wątpliwości, że taki incydent miał miejsce. Pojawiają się jednak głosy, że broni chemicznej użyli arabscy terroryści. Do tej pory eksperci ONZ badający ten incydent nie przedstawili raportu.

 

Atak na Syrię może doprowadzić do włączenia się w ten konflikt najbliższego sojusznika tego państwa Iranu.  Do konfliktu włączy się wówczas także Izrael, który ma wrogi stosunek do Syrii i Iranu. Niewykluczone, że wówczas w obronie Iranu i Syrii stanie Rosja i Chiny.

 

Mówienie o wojnie światowej może wydawać się przesadzone, ale jeżeli sytuacji wyrwie się z pod kontroli każdy scenariusz jest możliwy.

 

W ewentualnej interwencji zbrojnej w Syrii jak zapowiedział premier Donald Tusk nie weźmie udziału Polska. Z kolei interwencje USA na Bliskim Wschodzie popiera wedle sondaży tylko 8% amerykanów. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Przekonać do siebie wyborców Konfederacji

    Krzysztof Bosak uzyskał w pierwszej turze ponad 1,3 mln głosów – tj. o 1/3 więcej niż wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia razem wziętych. Nie powinno zatem dziwić, że elektora Konfederacji stał się języczkiem uwagi przed drugą turą, w której zdecydować może nieliczna liczba głosów.

  • Samorządowcy dostają od posłów czeki, które nie wiadomo kiedy wejdą w życie

    Fundusz Inwestycji Samorządowych to zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej instrument wsparcia samorządów na realizowanie inwestycji. Dotację otrzymać ma każdy powiat i gmina. W ostatnim czasie lokalni posłowie PiS rozdają symboliczne czeki samorządowcom, problemem jest jednak to, że w polskim prawie takiego funduszu jeszcze nie ma.

    Etykiety: Senat RP

Wiadomości z regionu