Jesteś tutaj: HomeMagazynWęgrzy na obchodach polskiego Święta Niepodległości

Węgrzy na obchodach polskiego Święta Niepodległości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn wtorek, 12 listopad 2013 18:48

W uroczystościach zorganizowanych 11 listopada w Warszawie i w Krakowie uczestniczyło wielu Węgrów. W ważnych dla narodu węgierskiego uroczystościach uczestniczą także Polacy. Poseł Gabor Vona zapowiadał w stolicy Polski, że jest gotów oddać życie za nasz kraj.

 

O godzinie 13 z pod ambasady węgierskiej w Warszawie wyruszył Marsz Węgierski. Wzięło w nim udział około 300 osób – Polaków i Węgrów. W marszu uczestniczyli między innymi bydgoscy działacze Młodzieży Wszechpolskiej oraz osoby związane z Ruchem na rzecz Lepszych Węgier, wraz z liderem tej partii Gaborem Vona.

 

Mam nadzieje, że przyszłe pokolenia nie będę mówić już o przyjaźni polsko-węgierskiej, ale o braterstwie tych narodów – głosił Gabor Vona, który wyrażał pogląd, że Polacy i Węgrzy powinni realizować wspólne cele polityczne, jako dwa narody chrześcijańskie.

 

Jestem gotów oddać życie za Polskę – mówił Vona. Towarzyszył mu jeden z liderów polskiego Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

Ruch na rzecz Lepszych Węgier jest obecnie trzecią silą polityczną w parlamencie Węgier, dość silnie reprezentowaną także we władzach samorządowych. Odwołująca się do nacjonalizmu partia ma największe poparcie wśród młodych Węgrów.

 

 

W momencie gdy w Warszawie trwał Marsz Niepodległości, to w Krakowie około 500 Węgrów uczestniczyło w uroczystościach organizowanych pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego. Ta partia także mówi o potrzebie budowy bliskich stosunków pomiędzy Polakami i Węgrami. Politycy PiS sympatyzują z rządzącą Węgrami partią premiera Victora Orbana. 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas