Jesteś tutaj: HomeMagazynZebrali 11 tys. zł na rzecz ekshumacji Żołnierzy Wyklętych

Zebrali 11 tys. zł na rzecz ekshumacji Żołnierzy Wyklętych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 03 marzec 2014 21:30

W tym roku po raz pierwszy z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które przypadło w sobotę, odbyła się kwesta na rzecz ekshumacji i identyfikacji żołnierzy niezłomnych, gdyż do tożsamość wszystkich ofiar stalinizmu nie jest znana, a państwo polskie na ten cel przeznacza zbyt małe środki finansowe.

W województwie kujawsko-pomorskim zebrano ponad 11 tys. zł, a główna zbiórka odbywała się w Toruniu (zebrano około 10 tys. zł). W tym mieście do akcji włączyła się po za organizacjami społecznymi także Diecezja Toruńska. 

 

Głównymi inicjatorami zbiórki było: Towarzystwo Torunium im. Antoniego Bolta oraz Inicjatywa Obywatelska – Park im. Żołnierzy Wyklętych w Toruniu.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Niesprawny silnik może wpływać na powstawanie smogu

    W środę policjanci przeprowadzili kontrolę pojazdów. Akcja „Smog” miała na celu wyeliminowanie z ruchu pojazdów, których stan mógł wpływać na zwiększoną emisję spalin. Akcja odbyła się na południu naszego województwa.

    Etykiety: drogówka smog
  • W Urzędzie Marszałkowskim odkopują koncepcję Kanału Pałuckiego

    Jak w przyszłości będzie przebiegać droga wodna E-70 na odcinku łączącym Wisłę z Odrą? Szukanie odpowiedzi na to pytanie to jedno z wyzwań wpisujących się w plan modernizacji dróg wodnych. Polska ratyfikując międzynarodową konwencję AGN zobowiązała się dostosować ją do IV klasy żeglowności, co zdaniem ekspertów jest niemożliwe w oparciu o obecny przebieg: Wisła – Brda – Kanał Bydgoski – Noteć.

Wiadomości z regionu

Śledź nas