Jesteś tutaj: HomeMagazynKs. Kneblewski: Jestem przekonany, że polsko-węgierskie braterstwo na zawsze pozostanie

Ks. Kneblewski: Jestem przekonany, że polsko-węgierskie braterstwo na zawsze pozostanie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn piątek, 27 marzec 2015 18:40

W czasie Bydgoskiego Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej ks. Roman Kneblewski mówił o sarmackim pochodzeniu obu narodów i o jedynej tego typu w świecie przyjaźni.

- Nie ma w świecie dwóch podobnych narodów, które by tyle łączyło nas Sarmatów z naszymi braćmi Madziarami. Łączy nas praktycznie właściwie wszystko, nawet okazało się, że i pochodzenie w znacznej mierze. Przede wszystkim łączy nas ten rycerski duch przedmurza. Jedyna w swoim rodzaju szlachecka kultura, kawaleryjska fantazja, ofiarność jak zajdzie potrzeba, a przede wszystkim szczera wzajemna miłość braterska, która niejednokrotnie sprawdzała się w ciągu wieków – mówił ks. Roman Kneblewski.

 

Kapłan wyraził przekonanie, że tak pozostanie na zawsze - Tego nie zepsuje żaden głupi gest, czy głupia wypowiedź tego czy innego polityka. Te dwa narody są sobie po prostu bratersko wierne i jestem przekonany i że tak na zawsze pozostanie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

    Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

    Etykiety: Ryszard Bober
  • 14 tys. mandatów za brak maseczek

    Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu