Jesteś tutaj: HomeMagazynKs. Kneblewski: Jestem przekonany, że polsko-węgierskie braterstwo na zawsze pozostanie

Ks. Kneblewski: Jestem przekonany, że polsko-węgierskie braterstwo na zawsze pozostanie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn piątek, 27 marzec 2015 18:40

W czasie Bydgoskiego Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej ks. Roman Kneblewski mówił o sarmackim pochodzeniu obu narodów i o jedynej tego typu w świecie przyjaźni.

- Nie ma w świecie dwóch podobnych narodów, które by tyle łączyło nas Sarmatów z naszymi braćmi Madziarami. Łączy nas praktycznie właściwie wszystko, nawet okazało się, że i pochodzenie w znacznej mierze. Przede wszystkim łączy nas ten rycerski duch przedmurza. Jedyna w swoim rodzaju szlachecka kultura, kawaleryjska fantazja, ofiarność jak zajdzie potrzeba, a przede wszystkim szczera wzajemna miłość braterska, która niejednokrotnie sprawdzała się w ciągu wieków – mówił ks. Roman Kneblewski.

 

Kapłan wyraził przekonanie, że tak pozostanie na zawsze - Tego nie zepsuje żaden głupi gest, czy głupia wypowiedź tego czy innego polityka. Te dwa narody są sobie po prostu bratersko wierne i jestem przekonany i że tak na zawsze pozostanie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu