Jesteś tutaj: HomeMagazynPastuszewski: Ukraina to niedojrzały naród

Pastuszewski: Ukraina to niedojrzały naród

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn czwartek, 09 kwiecień 2015 12:42

Zdaniem bydgoskiego radnego Stefana Pastuszewskiego czczenie zbrodniarzy przeciwko narodowi polskiemu przez władze ukraińskie świadczy o niedojrzałości Ukraińców. Radny ubolewa przy tym, że brakuje polskiej reakcji.

 

Kilka tygodni temu burzę wywołała informacja o uczczeniu przez ukraiński parlament 120 rocznicy urodzin Petro Diaczenko, który brał udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego oraz zwalczaniu Armii Krajowej. Na Ukrainie pomniki stawiane są Stephanowi Banderze, który wydał polecenie eksterminacji tysięcy Polaków, których mordowano z najwyższym okrucieństwem. Nie oszczędzono kobiet i dzieci.

 

-Podział na Ukrainie jest jednak dość duży. Na wschodnie nie wiedzą co tak naprawdę co się dzieje na zachodzie. Na siłę na Ukrainie się szuka bohaterów. To jest niedojrzały naród i tych działań nie można traktować poważnie – ocenia radny Stefan Pastuszewski, który interesuje się żywo wschodnią Europą, gdzie wielokrotnie podróżował - Nie ma polskiej reakcji, bo Polska z tego co widzę nie posiada wizji polityki zagranicznej. Prezydent powinien zabrać głos jako reprezentant narodu lub parlament.

 

Być może Sejm głos w tej sprawie stanowisko przyjmie, gdyż potępienia kultu UPA na Ukrainie domaga się SLD. Może być jednak problem ze zbudowaniem większości parlamentarnej dla takiej rezolucji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Pojawienie się nowego koronawirusa w Polsce to kwestia czasu

    Pojawienie się nowego koronawirusa w Polsce jest bardzo prawdopodobne. To nie jest kwestia „czy?”, tylko „kiedy?” – mówi dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologii, profilaktyki i terapii zakażeń, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP oraz prezes zarządu Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń i przewodniczący Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa.

  • Śmieci coraz większym problemem. Samorządy chcą, aby producenci więcej płacili za opakowania

    Podwyżki opłat za gospodarkę odpadami dotknęły już, albo w najbliższych miesiącach dotkną mieszkańców właściwie wszystkich samorządów. Pośrednio ma to związek ze znowelizowaną ustawą, ale bezpośrednią przyczyną jest dyrektywa unijna, która od 2020 roku nakłada bardzo restrykcyjne poziomy recyclingu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas