Jesteś tutaj: HomeMagazynPastuszewski: Ukraina to niedojrzały naród

Pastuszewski: Ukraina to niedojrzały naród

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn czwartek, 09 kwiecień 2015 12:42

Zdaniem bydgoskiego radnego Stefana Pastuszewskiego czczenie zbrodniarzy przeciwko narodowi polskiemu przez władze ukraińskie świadczy o niedojrzałości Ukraińców. Radny ubolewa przy tym, że brakuje polskiej reakcji.

 

Kilka tygodni temu burzę wywołała informacja o uczczeniu przez ukraiński parlament 120 rocznicy urodzin Petro Diaczenko, który brał udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego oraz zwalczaniu Armii Krajowej. Na Ukrainie pomniki stawiane są Stephanowi Banderze, który wydał polecenie eksterminacji tysięcy Polaków, których mordowano z najwyższym okrucieństwem. Nie oszczędzono kobiet i dzieci.

 

-Podział na Ukrainie jest jednak dość duży. Na wschodnie nie wiedzą co tak naprawdę co się dzieje na zachodzie. Na siłę na Ukrainie się szuka bohaterów. To jest niedojrzały naród i tych działań nie można traktować poważnie – ocenia radny Stefan Pastuszewski, który interesuje się żywo wschodnią Europą, gdzie wielokrotnie podróżował - Nie ma polskiej reakcji, bo Polska z tego co widzę nie posiada wizji polityki zagranicznej. Prezydent powinien zabrać głos jako reprezentant narodu lub parlament.

 

Być może Sejm głos w tej sprawie stanowisko przyjmie, gdyż potępienia kultu UPA na Ukrainie domaga się SLD. Może być jednak problem ze zbudowaniem większości parlamentarnej dla takiej rezolucji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

  • Ponad 1,1 mln chorych na COVID [raport]

    Jak w każdą sobotę staramy się przygotować zestawienie danych na temat koronawirusa. W czwartek 2 kwietnia liczba osób zarażonych na świecie przekroczyła barierę 1 mln, dzisiaj jest to już ponad 1,1 mln, natomiast liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 61 tys. Gdyby porównać stan z 1 marca do 30 marca, to dynamika wzrostu zgonów wyniosła 1287% i wszystko wskazuje, że równie wysoka może być w kwietniu. Pokazuje to tylko, że COVID-19 nie można lekceważyć.

    Etykiety: koronawirus covid19
  • Rozbieżne informacje ministerstwa i szpitala co do liczby ofiar COVID-19

    Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o pierwszej ofierze koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim – chodzi o 80-letnią kobietę, która leczyła się od niedzieli w Regionalnym Szpitalu w Grudziądzu. Szpital poinformował natomiast o dwóch ofiarach COVID-19.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu