Jesteś tutaj: HomeMagazynPrezydenta RP wybierz z nami

Prezydenta RP wybierz z nami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 25 kwiecień 2015 13:56

W niedzielę zainaugurujemy cykl publikacji, w którym będziemy przybliżać Państwu sylwetki jedenastu kandydatów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej. Wybory odbędą się 10 maja.

 

Przestrzeń medialną zdominowało kilku kandydatów, z tego powodu nie wszyscy są znani szerszej grupie wyborców. Prezentują oni dość szeroką gamę poglądów politycznych, nie brakuje także skrajności. Z tego też powodu przez najbliższe dni będziemy publikować na naszych łamach sylwetki kandydatów, ich poglądy oraz informację na temat prowadzonej w naszym regionie kampanii wyborczej.

 

Będziemy się starali przy tym wybierać poglądy, które są najbliższe uprawnieniom Prezydenta RP, gdyż w kampanii wyborczej mówi się o rzeczach różnych, niekoniecznie znając kompetencje poszczególnych organów. Skupić będziemy chcieli się też na tematyce polityki zagranicznej, gdzie prezydent posiada pewne instrumenty działania. W planach mamy także publikację edukacyjną, poświęconą kompetencjom prezydenta.

 

Naszych czytelników będziemy namawiać przy tym do pójścia 10 maja na wybory, aby frekwencja była jak najwyższa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

    Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

    Etykiety: covid19 koronawirus
  • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

    Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu