Jesteś tutaj: HomeMagazynWybory2015: Paweł Kukiz

Wybory2015: Paweł Kukiz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn czwartek, 30 kwiecień 2015 16:19

Jeden z bardziej znanych polskich muzyków Paweł Kukiz, w ostatnich latach stał się ambasadorem jednomandatowych okręgów wyborczych. Decyzja o starcie w wyborach prezydenckich zaszkodziła jego kontraktom muzycznym. Przedstawiamy sylwetkę kolejnego kandydata.

 

W 1984 roku założył zespół ,,Piersi”, z którym do 2013 wydał 9 płyt. Zawsze traktowany był jako lider tego zespołu.

 

Za początek jego kariery politycznej można uznać rok 2010, gdy wszedł w skład komitetu poparcia, wówczas jeszcze niezbyt silnego Marszu Niepodległości, organizowany przez środowiska tworzące wówczas Ruch Narodowy. Wcześniej znany był z sympatii wobec Platformy Obywatelskiej. W 2012 roku rozpoczął akcję ,,Zmieleni.pl”, której celem ma być zmiana ordynacji wyborczej, na rzecz wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. W tym też roku odciął się od Marszu Niepodległości.

 

Jesienią z listy obywatelskiej – Bezpartyjni Samorządowcy – uzyskał mandat radnego województwa dolnośląskiego.

 

Kandydat zalicza siebie do grona antysystemowych. Krytykuje obecną klasę polityczną, że nie służy mieszkańcom, ale własnym partyjnym interesom. Kukiz jednoznacznie sprzeciwia się finansowaniu partii z budżetu państwa. Krytycznie odnosi się także do wielu mediów, które w jego opinii bronią obecnego systemu i nieudolnych rządów.

 

 


 

W tej kampanii wyborczej Paweł Kukiz do naszego regionu jeszcze nie zawitał. Nie mamy obecnie informacji na temat planów takiej wizyty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas