Jesteś tutaj: HomeMagazynWybory2015: Marian Kowalski

Wybory2015: Marian Kowalski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn wtorek, 05 maj 2015 16:32

Cykl naszych publikacji, w których prezentujemy kandydatów na stanowisko Prezydenta RP powoli zaczyna dobiegać końca. Dzisiaj przedstawiamy państwu sylwetkę kandydata Ruchu Narodowego Mariana Kowalskiego, który zalicza się do grupy antysystemowych.

 

Pochodzi z rodzinny czynnie walczącej o niepodległość Polski – dziadek walczył w wojnie z bolszewikami, zaś ojciec w wojnie obronnej po agresji III Rzeszy we wrześniu 1939 roku. Marian Kowalski od 1979 roku uprawia kulturystykę, w której odnosił w przeszłości sukcesy.

 

Działalność polityczną rozpoczął w 1992 roku w partii Ruch Trzeciej Rzeczypospolitej, a następnie związał się z Unią Polityki Realnej. Krytycznie wypowiadał się przeciwko wejściu Polski do Unii Europejskiej, obwieszczając przy tym katastrofalne skutki dla polskiego rolnictwa. W ostatnich latach związany był z Obozem Narodowo-Radykalnym i Ruchem Narodowym. Uczestniczył w organizacji Marszu Niepodległości.

 

Gospodarczo reprezentuje nurt wspierający swobodę gospodarczą. Postuluje m.in. o likwidację podatku dochodowego na rzecz podatku obrotowego, który miałby uniemożliwić obchodzenie polskiego systemu podatkowego przez zagraniczne koncerny handlowe oraz zastąpienie ZUS tańszą i mniej uciążliwą dla obywatela formą – emerytury obywatelskiej (równe świadczenia dla wszystkich z budżetu państwa, bez utrzymywania aparatury urzędowej). Kandydat duży nacisk kładzie na zwiększenie polskiej obronności i unikania zaangażowania w wewnętrzne sprawy Ukrainy.

 


 

Podczas trwającej kampanii wyborczej Marian Kowalski nie odwiedził naszego regionu

 

Ciekawostki:

- Jest jedynym kandydatem na prezydenta, który miał odwagę pokazywać się na protestach rolników
- Podczas zamieszek na Marszu Niepodległości w 2012 roku chwycił sprzęt nagłaśniający i zachowując spokój miał duży wpływ na niedoprowadzenie do eskalacji napięcia pomiędzy policjantami i uczestnikami marszu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas