Jesteś tutaj: HomeMagazynCzy państwa Europy Środkowo-Wschodniej zbudują wspólny blok?

Czy państwa Europy Środkowo-Wschodniej zbudują wspólny blok?

Napisane przez  Ł.R. / MagyarHirek.pl Opublikowano w Magazyn czwartek, 03 grudzień 2015 20:00

W ubiegłym tygodniu Komisja ds. Unii Europejskiej polskiego Sejmu odrzuciła już w I czytaniu inicjatywę poselską mającą zobowiązać polski rząd do wymówienia Komisji Europejskiej kwot imigranckich. Na Węgrzech los podobnej inicjatywy był zupełnie inny, gdyż większość parlamentu nie zgadza się na kwoty narzucane przez Brukselę. Sprawę dla nas komentuje partia Jobbik.

Żyjemy w czasach historycznych. Europa i j jej granice są narażone na kryzysy i konflikty. Wierzymy, że nowy polski rząd będzie miał potencjał, aby wspólnie z Warszawą doprowadzić do współpracy narodów Europy Środkowo-Wschodniej, a tym samym zabiegania o nasze interesy narodowej, w kontrze do centralizacji oraz globalizacji. Mamy nadzieję, że Warszawa stanie się naszym sojusznikiem w egzekwowaniu własnych interesów i tworzeniu Europy opartej o chrześcijańskie i tradycyjne wartości – czytamy w komentarzu przekazanym nam przez odpowiadającego za kontakt z mediami Tamasa Fodora.

 

We współpracy z MagyarHirek.pl

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu