Jesteś tutaj: HomeMagazynPetru dla holenderskiej gazety: PiS gorszy od Orbana

Petru dla holenderskiej gazety: PiS gorszy od Orbana

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn piątek, 15 styczeń 2016 18:29

Bydgoski poseł Michał Stasiński chwali się, że pomógł holenderskim dziennikarzom z NRC Handelsblad w wywiadzie z Ryszardem Petru, liderem partii Nowoczesna. Holendrzy pytali o sytuację demokracji w Polsce. Lider Nowoczesnej mówił o zagrożeniach, ale przy tym uważał, że z tym problemem powinni sobie poradzić sami Polacy bez interwencji z zewnątrz.

NRC Handelsblad jest największym dziennikiem w Holandii. Ryszard Petru w rozmowie z dziennikarzami przypomina historię Polski z XVIII wieku, gdy część polskiej szlachty poprosiła o interwencję ze strony Rosji, co doprowadziło do upadku państwa przez rozbiory. Zdaniem Ryszarda Petru swoje brudy Polacy powinni brać sami bez udziału polityków europejskich.

 

Lider Nowoczesnej ocenia, że Jarosławem Kaczyńskim kieruje przede wszystkim chęć zemsty i wyrażana nadzieje, że rządy PiS będą krótkie. Pytany, czy w Polsce następują podobne przemiany autorytarne jak na Węgrzech, stwierdza, iż jest gorzej, gdyż PiS łamie prawo prawo, z kolei Victor Orban zmieniał swoją Konstytucję mając poparcie 2/3 parlamentu. Petru uważa, że w Polsce jest dużo silniejsza opozycja niż na Węgrzech, mamy również silne media prywatne co daje pluralizm oraz Polacy chcą walczyć o demokrację.

 

Jak informuje na Facebook-u poseł Michał Stasiński, rozmowa z holenderskimi dziennikarzami trwała godzinę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu