Jesteś tutaj: HomeMagazynKomisja Europejska wszczyna postępowanie przeciwko Francji i upomina Niemcy

Komisja Europejska wszczyna postępowanie przeciwko Francji i upomina Niemcy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn piątek, 17 czerwiec 2016 12:08

Sprawa dotyczy regulacji tych państw dotyczących płacy minimalnej w transporcie międzynarodowym. Działania Komisji Europejskiej pozytywnie ocenia europoseł Kosma Złotowski, który staje w obronie polskich firm transportowych, które mogą zostać pokrzywdzone działaniami francuskiego i niemieckiego rządu.

Regulacje dotyczące płacy minimalnej na terenie Niemiec i Francji wpływają negatywnie na konkurencyjność polskich firm, stąd też przeciwko takim działaniom protestowało wielu europosłów, w tym Kosma Złotowski.

 

- Po wielu miesiącach deklaracji i unikania zdecydowanych działań podjęte zostały kroki prawne w sprawie niemieckich i francuskich przepisów dotyczących płacy minimalnej, które uderzały w przewoźników z Polski oraz innych krajów naszego regionu. Komisja przyznała, że są one zagrożeniem dla swobody świadczenia usług oraz przepływu towarów w UE – komentuje poseł do Parlamentu Europejskiego, Kosma Złotowski - Polska od początku była liderem oporu przeciwko tym niesprawiedliwym regulacjom, których intencją było oczywiście uderzenie w naszych przewoźników i odebranie im pozycji lidera na rynku przewozów drogowych w UE.

 

W Niemczech niekorzystne dla polskich firm przepisy obowiązują od stycznia ubiegłego roku, Francja zaś zamierza je wprowadzić 1 lipca.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Listopad 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • W środę i w czwartek zawyją syreny

    W dniach 14 i 15 listopada odbywać będą się ogólnopolskie ćwiczenia systemu ostrzegania i alarmowania ludności pn. ,,RENEGADE – SAREX 18/II”. W ramach tego treningu w godzinach 9:00-15:00 zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

  • PKP PLK podpisuje ważną umowę

    W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z MGGP na rzecz wartej 1.5 mld zł modernizacji linii kolejowej nr 201. Celem inwestycji jest przede wszystkim usprawnienie komunikacji z trójmiejskimi portami z Bydgoszczą, ale również budowa bardziej przyjaznej dla pasażerów infrastruktury.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.