Jesteś tutaj: HomeMagazynKomisja Europejska wszczyna postępowanie przeciwko Francji i upomina Niemcy

Komisja Europejska wszczyna postępowanie przeciwko Francji i upomina Niemcy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn piątek, 17 czerwiec 2016 12:08

Sprawa dotyczy regulacji tych państw dotyczących płacy minimalnej w transporcie międzynarodowym. Działania Komisji Europejskiej pozytywnie ocenia europoseł Kosma Złotowski, który staje w obronie polskich firm transportowych, które mogą zostać pokrzywdzone działaniami francuskiego i niemieckiego rządu.

Regulacje dotyczące płacy minimalnej na terenie Niemiec i Francji wpływają negatywnie na konkurencyjność polskich firm, stąd też przeciwko takim działaniom protestowało wielu europosłów, w tym Kosma Złotowski.

 

- Po wielu miesiącach deklaracji i unikania zdecydowanych działań podjęte zostały kroki prawne w sprawie niemieckich i francuskich przepisów dotyczących płacy minimalnej, które uderzały w przewoźników z Polski oraz innych krajów naszego regionu. Komisja przyznała, że są one zagrożeniem dla swobody świadczenia usług oraz przepływu towarów w UE – komentuje poseł do Parlamentu Europejskiego, Kosma Złotowski - Polska od początku była liderem oporu przeciwko tym niesprawiedliwym regulacjom, których intencją było oczywiście uderzenie w naszych przewoźników i odebranie im pozycji lidera na rynku przewozów drogowych w UE.

 

W Niemczech niekorzystne dla polskich firm przepisy obowiązują od stycznia ubiegłego roku, Francja zaś zamierza je wprowadzić 1 lipca.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

  • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

    Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

  • Kluczowy czas dla ACTA 2

    ACTA 2 – tak internauci nazwali skrótowo projekt dyrektywy o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym. We wrześniu kontrowersyjne zapisy przyjął Parlament Europejski, teraz ważą się losy tej dyrektywy przed Radą Europy (reprezentacją rządów państw członkowskich UE). Jak wynika z przecieków, próbuje się szukać kompromisów, aby próbować zadowolić również krytyków ACTA 2.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.