Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 17 październik 2018

Z radnym Romanem Jasiakiewiczem rozmawiamy o tym co udało się osiągnąć na rzecz Bydgoszczy w kończącej się kadencji Sejmiku Województwa oraz o priorytetach na kolejną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od poniedziałku na cmentarzu komunalnym przy ulicy Kcyńskiej w Bydgoszczy prowadzone są przez Instytut Pamięci Narodowej pamięci ekshumacyjne. Ich celem jest odnalezienie szczątków żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy po torturach zostali pogrzebani w miejscu dzisiejszego cmentarza bez pogrzebu. Bliscy natomiast przez dziesiątki lat nie wiedzieli, gdzie spoczywali.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 17 październik 2018 23:11

PiS chce skomunalizowania Polonii Bydgoszcz

Klub miałby z powrotem zostać przejęty przez miasto. Odwrotnej do polityki realizowanej przez prezydenta Rafała Bruskiego, chce Paulina Wenderlich, szefowa sztabu kandydata na prezydenta Tomasza Latosa, a jednocześnie kandydatka do sejmiku.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 17 październik 2018 20:26

Inowrocławski samorząd zebrał się ostatni raz

W środę 17 października odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Inowrocławia, związana z kończącą się kadencją. Tego dnia już nie dyskutowana o sprawach roboczych, była to bardziej okazja aby podziękować sobie za wspólną pracę przez ostatnie 4 lata. Po niedzieli dowiemy się, kto będzie zasiadał w Radzie Miejskiej nowej kadencji do 2023 roku.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 17 październik 2018 20:16

Kolej Plus ma reaktywować zamknięte linie

W środę premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej, który zyskał przydomek Kolei Plus. Wśród potencjalnych beneficjentów tego programu wskazano Żnin, miasto od wielu lat pozbawionego dostępu do siatki połączeń kolejowych.

Opublikowano w Regionalne
środa, 17 październik 2018 18:55

Kto truje w Zachemie? Słowo przeciwko słowu

Zdaniem byłego ministra obrony narodowej Bartosza Kownackiego ostatnia wrzawa medialna wokół Nitro-Chemu jest zagrożeniem dla przyszłości tej firmy. W jego opinii może się zdarzyć tak, że produkcja Nitro-Chemu zostanie przeniesiona za wschodnią granicę. Z kolei prezes MWiK wprost oskarżył dzisiaj tę firmę o zatruwanie wód gruntowych substancjami wywołującymi nowotwory oraz zmieniającymi geny.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu goszczący w Bydgoszczy wicepremier Piotr Gliński poddał pod wątpliwość państwowe finansowanie budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej, zapisanego w Kontrakcie Terytorialnym. Dzisiaj Rada Miasta w tej sprawie przyjęła apel do premiera rządu Mateusza Morawieckiego oraz marszałka województwa Piotra Całbeckiego, czyli stron Kontraktu Terytorialnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W trakcie dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy odbyła się dyskusja na temat informacji, iż w środowisku na terenie Łęgnowa znajdują się cząstki TNT i DNT, które w świetle polskiego prawa nie mają prawa występować w środowisku, bowiem są to szczególnie niebezpieczne dla zdrowia toksyczne środki. Jest to pokłosie weekendowego programu telewizji TVN ,,Superwizjer”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 1 stycznia ma ruszyć miejski program refundacji procedury in vitro, który będzie trwał przez 4 lata i kosztować ma łącznie 2 mln 25 tys. zł. Na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni uchwalili głosami koalicji PO – SLD Lewica Razem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z szefową sztabu posła Tomasza Latosa oraz kandydatką  z Bydgoszczy do Sejmiku Województwa Pauliną Wenderlich rozmawiamy o kampanii wyborczej oraz o tym co zamierza robić w Samorządzie Województwa. Jest to pierwszy nasz wywiad z kandydatem do sejmiku z okręgu obejmującego Miasto Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie

    Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

Wiadomości z regionu