W ostatnich latach Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu notuje tendencję spadkową w rankingu ,,Perspektyw” - w najnowszym zestawieniu zajmuje 15 lokatę, rok temu była to 11, a wcześniej mieścił się w pierwszej dziesiątce. Znajdująca się w Bydgoszczy część tej uczelni, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera, dołuje natomiast w zestawieniach kierunków medycznych.
W czerwcu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył prawie 43 tys. pasażerów, w stosunku do rekordowego roku 2018 jest to spadek o 1%. Dobrą wiadomością są natomiast plany zwiększenia liczby lotów do stolicy Irlandii Dublina.
Zakończyła się w ostatnim czasie rewitalizacja parku na Wzgórzu Wolności, do którego możemy dostać się od zachodniej strony Trasy Uniwersyteckiej. Przez ostatnie miesiące ułożono nowe ścieżki, powstała też ścieżka dydaktyczna. Rewitalizacja parku została w dużej mierze sfinansowana przez Unię Europejską.
Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła w lipcu wstępne informacje na temat majowych egzaminów maturalnych. W skali kraju przystąpiło do nich ponad 247 tys. maturzystów, wynik który uznać można za zdanie matury uzyskało nieco ponad 199 tys., czyli 80,5% wszystkich zdających. Lepiej wypadli absolwenci liceów, gdzie zdawalność przezkroczyła 86%, słabiej techników, gdzie zdawalność to tylko 70,5%.
W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.
18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.