Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekPrzed wizytą premier Szydło na Węgrzech

Przed wizytą premier Szydło na Węgrzech

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magyar Hirek piątek, 05 luty 2016 21:18

W poniedziałek premier polskiego rządu Beata Szydło gościć będzie w Budapeszcie, gdzie ma się spotkać z premierem Węgier Victorem Orbanem. Już dzisiaj możemy powiedzieć, iż najwięcej uwagi poświęcone będzie działaniom Wielkiej Brytanii, która chce obciąć świadczenia dla migrantów, również z Polski i Węgier.

W piątek w Warszawie gościł premier Wielkiej Brytanii David Cameron, który spotkał się z premier Beatą Szydło. Rozmawiano m.in. o możliwości wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz o dość trudnej dla Polaków kwestii ograniczenia praw socjalnych dla obywateli spoza Zjednoczonego Królestwa. Cameron spotkał się również z Jarosławem Kaczyńskim. Były premier Polski przyznał, iż jest zadowolony z przebiegu rozmów.

 

Premier Beata Szydło wyraziła pogląd, iż dla Polski lepszym rozwiązaniem byłoby pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

 

Minister Spraw Zagranicznych Węgier Péter Szijjártó nie kryje, iż kwestia praw Węgrów i Polaków w Wielkiej Brytanii będzie ważnym elementem rozmów szefów naszych rządów. Szijjártó przyznaje, że liczy na porozumienie w tej kwestii osiągnięte w gronie polityków: Szydło – Cameron – Orban. MSZ Węgier stoi na stanowisku, iż w tej sprawie wspólny głos powinna zająć cała Grupa Wyszehradzka.

 

Cytowany przez węgierską agencję MTI Szijjártó przyznaje ponadto, iż jego polski odpowiednik Witold Waszczykowski, zgadza się z poglądem, iż konflikt w Syrii rozwiązać trzeba przy pragmatycznej współpracy z Rosją.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10