Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekMłodzi Węgrzy manifestowali w obronie Polski

Młodzi Węgrzy manifestowali w obronie Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magyar Hirek środa, 10 luty 2016 21:20

Przed ambasadą RP w Budapeszcie miało miejsce zgromadzenie młodzieżówki partii Jobbik, która wyraziła swój sprzeciw wobec presji jaką próbują wywoływać na demokratycznie wybranym polskim rządzie politycy Unii Europejskiej.

Młodzieżówka Jobbiku sprzeciwia się działaniom politycznym wobec Polski i wyraża solidarność z narodem polskim – napisano w oświadczeniu, które po odczytaniu przekazano radcy ambasady naszego kraju w stolicy Węgier, Michałowi Andrukonisowi – Działania polityczne wobec Polski są bezprecedensowe. Brukselscy biurokraci chcą ukarać Polaków za wybór rządu, który nie popiera idei federalnej Unii Europejskiej, która doprowadziłaby do likwidacji państw narodowych.

 

Protestującym towarzyszył baner z hasłem ,,Dziś przyjaźń. Sojusz w przyszłości”, w dwóch językach. Znany jest on Polakom z Marszu Niepodległości 11 listopada ubiegłego roku, gdzie towarzyszył węgierskim uczestnikom.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10